Intian pyhät miehet

bubastis.babustis

Epäpyhiä miehiä

INTIAN "pyhistä miehistä" eli swameista 90 prosenttia on huijareita, rikollisia ja seksihulluja, arvioi Keralan osavaltion temppeleistä vastaava ministeri. Viime aikoina maassa Intiassa on pidätetty lukuisia "epäpyhiä" swameja, jotka ovat olleet jakavinaan idän valoa sandaalin täydeltä, mutta syyllistyneet siinä sivussa muun muassa pedofiliaan, pornofilmien tekoon ja kavalluksiin.

IL 21.5.2008

4

1087

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • juttu..

      Kyllähän tuo on tiedossa, että iso osa guruista on pelkkiä huijareita. Sitä en kuitenkaan usko, että edes iso osa noista huijareista olisi pedofiilejä yms. Toki niitäkin varmasti joukosta löytyy. Eiköhän suurin osa noista huijareista yritä vain tienata helppoa elantoa hyväuskoisten ihmisten kustannuksella.

      Sekin kannattaa muistaa, että niitä oikeitakin pyhiä miehiä sieltä Intiasta löytyy.

    • auringon alla

      Eli ovat syyllistyneet ihan samoihin paheisiin kuin kristityt papit.

    • huomannut

      Vaan eivät palvo enää, eli palvonta loppui, kun Intian poksautti a-Bompin. intia ei ole enää ihanne!

    • Viipotus

      Ennen Intia vilisi vaan pelkkiä pyhiä ja arvokkaita opettajia sekä bramiineja. Aika muuttui. Tutkipa maapallon ikää, niin aiemmin on ollut loistokkaita aikakausia, jolloin Intia oli kukoistava henkinen paratiisi Henkisine Johtajineen.
      Tosi on, että nykyään siellä on suurin osa huijareita, joilla ei ole henkistä näkökantaa; ja pieni kourallinen sellaisia, jotka ovat valaistuneita ja voivat viedä oikeaa henkistä opetusta ihmisille.

      Maapallon ikä on pitkä. Ja nyt on ns. kali-aika, joka on täynnä epäkypsää hedelmää ja vailla henkistä ymmärrystä, saatikka hyvyydenkaltaista elämäntapaa.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      34
      2186
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      49
      1777
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      122
      1631
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1336
    5. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      53
      1054
    6. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      1018
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      59
      915
    8. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      54
      837
    9. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      102
      811
    10. Nähdäänkö me ensi

      Viikolla jossain?
      Ikävä
      61
      793
    Aihe