Lukon juniori-akatemiaan

täydennystä

Vahva huhu(korostan huhu)
Rauman Lukon juniori-akatemia tjsp on siis vahvistanut rivejään hankkimalla naapuriseura Porin Ässistä erittäin lupaavat, -93-ikäluokan allstars-puolustajat Santeri Arousvan ja Niklas Nevalaisen. "Sopimusten" pituuksista ei toistaiseksi ole tullut tietoa.

Melko hyvät kaappaukset Lukolta ajatellen tulevaisuutta, sillä kyseiset herrat ovat ikäluokkansa ehdotonta kärkeä.

4

321

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Repe S

      ... kuitenkin sitä kuuluisaa huuhaata tämäkin? Olisi nimittäin melkoinen junnukaappaus toteutuessaan.

    • EI.

      En voi kyllä mitenkään uskoa että Ässät päästäisi tulevaisuuden ykköspakkiparinsa ja NHL-kaksikon siirtyä tässä vaiheessa mihinkään muuhun organisaatioon.

      Ei pidä paikkaansa, sanon mä.

    • Ässät is best!

      Arousva jatkaa ässissä. Tämä on jo monta kuukautta vanha juttu.

      Aika säälittävää on tuo lukon junioritouhu. Hankitaan junnuja mualta kun omista ei löydy yhtään keskinkertaisuutta edes ja sitten nämä ulkopaikkakuntalaiset suunnistavat mualle jo 19 vuotiaina.

      Siis luuletteko että nämä herrat pelaavat lukon edustuksessa ? no sitten olette vielä tyhmempää väkeä kuin luulin.

      Mika Niemi tapaus osoitti jo totuuden. kukaan ei viihdy raumalla sen pidempään kun on tarve.

      Antakaa nyt niille omille jannuille peliaikaa ja unohtakaa tällaiset säälittävät touhut. hyvin menee satakunta juu.

      • Porin Karhu

        Totta tavallaan, nimittäin jos Lukko aikoo rakentaa tulevaisuutensa oman junioriakatemian kautta kasvaneisiin 3-5 vuotta Raumalla juurikin akatemiassa pelanneisiin, muualta muuttaneisiin pelaajiin niin RISKIÄ ON PALJON.

        Eli pointtina: jos pelaaja vaihtaa paikkakuntaa esim Helsinki(HIFK,Aaltonen)->Rauma jo 15-18v, niin mitä kyseinen toiminta kertoo pelaajasta?
        Haluaako hän Raumalle kaupungin vetovoiman vuoksi vai siksi että Lukko antaa suuren taloudellisen panostuksen pelaajan lompakkoon(versus ikä) sekä mahdollisuuden kehittyä hyvien olosuhteiden ja tämän hetkisten hyvien valmentajien johdosta?

        Onhan se silti hienoa sanoa tulevaisuudessa, että "Kato ku toiki gäv meiä Lugus siin 19v gäänttyys."


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      103
      5698
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      64
      2546
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      238
      1516
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1313
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1077
    6. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      837
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      58
      793
    8. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      791
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      71
      752
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      731
    Aihe