En oikein pääse perille tästä miehestä.. Kännissä hän roikkuu kiinni minussa ja tahtoo olla oikein lähellä, mutta kun hän on selvinpäin olen välillä kuin ilmaa hänelle? Nytkin kun olimme neljä päivää näkemättä toisiamme (kumpikin omilla reissuillaan) niiin hän oli niin kaivannut minua ja sanoi rakkaaksi.. Mutta seuraavana päivänä taas olin melkein ilmaa, minustako tämä johtuu?? On myös kovin suojelevainen minun suhteeni (toiset miehet), tahtoo tietää minne menen ja mitä siellä teen. Mistä tiedän mitä hemmettiä hän ajattelee minusta?! Olen toki suoraankin kysynyt ja sanoo pitävänsä minusta... Pitäisikö minun tehdä tavallaan aloitteet asioiden suhteen esim. hellyys (häneltä sitä saa yleensä vain nukkumaan mennessä jos on selvinpäin)?
Mitä tehdä rapumiehen kanssa?
9
3026
Vastaukset
- oinastyttö
Puhummekohan samasta miehestä =) Minulla myös IHAN samanlainen mies kiikarissa. Mikä siis neuvoksi? Painostus ei auta. Ajan antaminen ei auta. Mitä rapu oikein tälläisellä käytöksellä ajaa takaa?
- kaksostyty
tama mun mieheni on latvialainen xD
- spider--
Sama ongelma täälläkin! En todellakaan tiedä, mitä rapumiehen päässä liikkuu. Välillä haluaa nähdä ja pitää yhteyttä ja sitten yhtäkkiä voi mennä viikkoja ilman yhteydenottoa...Ovatko rapumiehet luonteeltaan ujoja? Miltään monen naisen mieheltä tämä tyyppi ei ainakaan vaikuta.
- Beatles
Itse elin kahdeksan vuotta avoliitossa rapu miehen kanssa ja nyt seurustellut vuoden toisen rapu miehen kanssa, molemmat ovat olleet juuri tuollaisia. Sen olen kuitenkin huomannut, että rapu osoittaa välittämisensä ennemminkin teollaain kuin sanomalla, vaikka käyttäytyykin välillä kuin törppö ja tulee sellainen olo että olen kuin ilmaa tuolle ihmiselle vaikka näin ei todellisuudessa olisikaan. Hankalia tapauksia...
- kaksostyty
Tanaan taa mies loi mut yhtakkia aivan allikalla... Kysy tosta vaan, etta onko mulla kelloa ja kun sanoin ei, mulla oli pari sekuntia myohemmin uusi, hieno kello kadessa...!! vau.. Osaa naa miehet valilla kylla lyoda aivan allikallakin xD
- Beatles
Toikin kuulosti jokseenkin tutulta kun olit saanut ton kellon :-) Itse olen saanut yllätyksenä turkin matkan, synttärilahjaksi uuden kalliin pyörän. Välillä näköjään kuuluu herran suusta, että katso mitä mä sulle ostin. Mitään en kyllä itse ole häneltä koskaan pyytänyt ja vaikea on ollut totutella noihin lahjoihin kun on itse tottunut aina maksamaan oman elämisensä ja juttunsa. Mutta tommosia noi rapu miehet näköjään on vaikka kuinka yrität sanoa, että mä en tarvii mitään. Kaipa ne sitten tuolla tavalla koittavat näyttää sitä välittämistään vaikka eihän rahalla saa rakkautta : - )
- öalgjhf
en käsitä. ite olen rapunainen ja jos jostaki tykkään niin ei tasan ole mulle "ilmaa." mahdoton ajatuskin.
mustasukkainen olen mutta en jos ei anneta aihetta ja suhde pelittää. ja senhän tietää pelittääkö se, meillä on hyvä vainu sen suhteen.
oma aikansa tosin menee ennenkuin rapu uskaltaa antaa sydämensä kokonaan. mutta kun se tapahtuu onkin se sitten menoa ja täysillä. muita ei enää näekään sen jälkeen.
tosi kummallista etteikö rapu ois hellä?;=O outoa! ite olen ainaki hirveä kaulailija ihan aina. ja odotan sitä toiseltakin.
valitettavasti mitä olen lukenu ja ittekin kokenu, niin kaksoset ei välttämättä synkkaa ravun kans. rapu kun menee mököttään kuoreensa, on pohjimmiltaan rauhallinen koti-ihminen.
ja kaksonen taas levoton, puhelias (liiankin), kyllästyy nopeasti asioihin, ja vaihtaa maisemaa.- hellään rapumieheen
Samaa mieltä täällä; rapumiehen hellyys on aivan omaa luokkaansa.
Rapu rakastaa koskettamista, välillä halaa rajustikin, koska haluaa todella tuntea toisen saksissaan.
Rapumies on erittäin herkkä sekä varovainen, on myös erittäin mustasukkainen ja omistushaluinen. Rapumies ei taida olla niitä, jotka jaksaisivat taistella naisensa huomiosta muiden miesten kanssa. Tämä saattaa selittää toisinaisen välinpitämättömyyden.
Jos hän huomaa, miten kevyesti kaksosnainen saattaa ihmissuhteet ottaa, en usko, että suhteenne voisi onnistua.
Meidän ilman merkkien tunnemaailmaa on varmasti muiden vaikea tulkita, koska olemme niin muuntautumiskykyisiä. Luulen, että rapumies on liian heikko kumppani ilman merkille. Tarvitsee tuhottomasti varmistusta ja nollapelin kumppanin epävarmuudesta. Jotenkin tuntuu, että se on epärealistista.
Silti haluan uskoa, että rapumieheni löytää minut sydämestään ja ottaa omakseen kokonaan.
Mieti vielä, oletko valmis sitoutumaan loppuelmäksesi häneen. Sillä sitä hän odottaa sinulta. - Gwenhvyfar
hellään rapumieheen kirjoitti:
Samaa mieltä täällä; rapumiehen hellyys on aivan omaa luokkaansa.
Rapu rakastaa koskettamista, välillä halaa rajustikin, koska haluaa todella tuntea toisen saksissaan.
Rapumies on erittäin herkkä sekä varovainen, on myös erittäin mustasukkainen ja omistushaluinen. Rapumies ei taida olla niitä, jotka jaksaisivat taistella naisensa huomiosta muiden miesten kanssa. Tämä saattaa selittää toisinaisen välinpitämättömyyden.
Jos hän huomaa, miten kevyesti kaksosnainen saattaa ihmissuhteet ottaa, en usko, että suhteenne voisi onnistua.
Meidän ilman merkkien tunnemaailmaa on varmasti muiden vaikea tulkita, koska olemme niin muuntautumiskykyisiä. Luulen, että rapumies on liian heikko kumppani ilman merkille. Tarvitsee tuhottomasti varmistusta ja nollapelin kumppanin epävarmuudesta. Jotenkin tuntuu, että se on epärealistista.
Silti haluan uskoa, että rapumieheni löytää minut sydämestään ja ottaa omakseen kokonaan.
Mieti vielä, oletko valmis sitoutumaan loppuelmäksesi häneen. Sillä sitä hän odottaa sinulta.Olen rakastumassa aivan mahtavaan rapumieheen.. Hetkittäin mietin, onko se oikeesti tosissaan, kun käytös muuttuu päinvastaiseksi melko usein. Silti olen jotenkin varma, että tää on nyt se,kenen kanssa menen naimisiin.
On hellä, haluaa olla lähellä ja koskea. On huomaavainen, älykäs ja tykkää keskustella asioista. Jonkin verran sovinismia leijuu ilmassa, samoin omistuksenhalua ja menettämisen pelkoa. Itse olen jousimies ja tiedän tulen ja veden merkkien olevan melko mahdoton yhtälö. Silti itse rakastuessani en kaipaa kovin laajaa vapautta, kunhan saan toteuttaa itseäni. Ja rapumieheni ei ole kovin kotona viihtyvää sorttia, mikä sopii mulle oikein hyvin.
Suhteeltamme hän vaikuttaa eniten haluavan varmuutta ja ehdotonta sitoutumista. Se sopii myös, koska hän on ihan paras kaikista
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin
Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni821359Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."
Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä661144Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja
Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S2071136Asunnottomuus lisääntyy
Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ1941125Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121029Sulle on tullut
Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä103983Minä pyydän,
jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi68896Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍124846Ihmeelliseltä pikkunaiselta....
Jatkakaa vaikka tässä jos on jotain mitä joku haluaa että mä näen... En jaksa, eikä mua kiinnosta sitä jätti ketjua t123778- 77755