yhteinen

näkökulma

Eikö sekä kristittyjen, että hindujen kannattaisi yhdessä vastustaa islamin leviämistä. Se kun haluaa hävittää kaikki muut uskonnot maanpäältä.

5

499

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • entäs paavi

      Vasta pari päivää sitten paavi julisti, että kaikkien oikeiden kristittyjen velvollisuus on yrittää käännyttää kaikki maailman ihmiset roomalaiskatolisiksi, joka on ainoa oikea uskonto.

      Miten tuollaisten kanssa tehdään yhteistyötä?

    • emilio

      niin kristinuskokin haluaisi

    • Allahu akbar

      Hindulaisuudessa ei ole mitään pahaa tai väärää, kun luet mitä se tarkoittaa....mutta
      kristityillä ja islamilaisilla on sama Jumala, jolla osaksi vielä sama historia ja samat profeetat, islamilaisilla vain lisäksi uusin eli Humammedin opit, joita kristityt eivät enää ottaneet mukaan. Miten ne voisi erottaa? Sama Jumala, jota vain kutsutaan eri nimellä eri kielillä. Jumala = Allah

    • Allahu akbar

      Muhammed piti kirjoittamani, sorry.
      Islamin uskossa sanotaan, että ketään ei käännetä väkisin, vaan se on jokaisen oma asia, huomaako palata islamiin vai ei.

    • kesätossunen

      Kristustietoisuuden ja krishnatietoisuuden valtakausi on jo alkanut. Ne kulkevat käsi kädessä tuomassa uutta aikaa parhaillaan. Jeesus ja Krishna. Jokainen tulee heräämään unestaan.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      152
      2125
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      335
      1333
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      94
      1265
    4. 157
      1168
    5. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      68
      981
    6. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      948
    7. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      899
    8. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      59
      858
    9. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      26
      832
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      46
      799
    Aihe