Jätetään äijä rannalle ruikuttamaan, kun vihaa autoilijoita. saakoon ansionsa mukaan.
Muistakaa kataisen puheet ensi vaaleissa.
hyvät hyssykät!
7426
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
..hiukkasen oma taustaas. Jos oot ihan piru miäheks, voit vierä siltä ministerinpaikan. Paa ittes likoon vaikka kunnallisvaleissa. Niin ja sitten ihan omalla nimellä, niinku Katainenkin.
Tyypillinen koulukiusatun syndrooma ja sitten sellainen päästetään asemaan josta se voi kostaa ennenkaikkea syyttömille!
Kyllä minä sen varmasti muistan, mutta epäilen että Kakkonen ostaa sen vielä sisään.
Lähimuistista tulee mielee Juhantalo, joka tuomittiin oikein valtakunnanoikeudessa ja menetti paikkansa eduskunnassa. Vaan sieltäpähän se heti seuraavissa vaaleissa pullahti valtavan ännivyöryn tuella takaisin kuin korkkikakka.
tunkkaisten vaali(voitelu?)rahojen ennakoituakin härskimmän pimittämisen paljastuminen on saanut savolaisministerin aivan paniikkiin.
Vanhat konkarit kuittaa lahjarahat. Kuka uusille yrittäjille ja varsinkaan nuorille sellaisia pyynnöstäkään antaisi? Pojat on varmistaneet taustansa.
Vai Kataisen puheet!
Kun demarit oli hallituksessa, luvattiin kuu taivaalta ja kaikki, mitä demarit viime vaaaleissa lupasivat, olisi he voineet jo edellisellä kaudella ne tehdä, kun oli kaikki tarvittavat ministeripaikat ja tuli hölmöjä päätöksiä ja ne meni keskustan piikkiin syyttä suotta.