Kaikilta sijoittajilta. Olen ollut touhussa mukana reilun vuoden täällä Urjalassa. Omasta päätöksestäni olen menossa poliisin puheille ensi maanantaina. Seuraamuksista ei ole vielä tietoa.
Haluan pyytää anteeksi
Urjalan sponsori
386116
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 38
Vanhimmat
Se kuuluisa tuhkasta noussut Felix lintu, jos se vaikka puhus sut ulos tästä jutusta..
Paljonko olet saanut sijoittajia mukaan ja paljon olet ansainnut rahaa reilun vuoden aikana. Ainakin ehdollista paukahtaa , kovat sakot ja maksunperinnät.
Kunnallisvaalit tulee Urjalaankin, jos Akaalaiset antaa luvan, ja kysyntää on ehdokkaista. Tervetuloa mukaan politiikkaan.
T: Vaalilautakunta
Pysykää omana kuntana , please.
Humppila siirtyy meidän paikalle.
Ei olla hirveesti oltu vaan yhteyksissä sinne Akaalle päin, kun ootte niin rumia. Täällä vaan pyöritty keskenämme. Toisin kuin siellä.
Ei siinä mitään. Tietämättömyyttäsihän sinä toimit etkä millään pahalla. Minä menetin 120 000.
Vaikka menetin vain 4000 euroa , mutta rahaa sekin on. Eli, esiin kaikki sponsorit Urjalasta ja rahat takaisin sijoittajille.
Kylmäkosken hotelliin mahtuu vielä. Ruuhkaa voi kyllä kohta olla?
Muutetaan Väinö Linnan Lukio Väinö Linnan Linnaksi, kun se kuitenkin kohta lopetetaan muutenkin.
Olisit paska ajatellut ennen. Meillä ollaan nyt kusessa, kun se yks jankkaaja sai isännän mukaan. Kiitos vaan perkeleesti.
kun ei osaa ajatella omilla aivoilla. Mitä siinä vikiset, jokainen aikuinen ihminen on vastuussa omista tekemisistään. Kattos peiliin, sieltä se syyllinen löytyy...
Yritätkö sysätä oman vastuusi toisille?
järjestäytyneen rikollisryhmän toimintametodeihin kuuluu juuri tuollainen häpeän lietsominen kun on omat karvat palamassa.
Osaatko sinä ottaa vastuuta, vai yritätkö taas vierittää ne tunkeille? Tuleeko painetta ylempää, kun eivät osaa kantaa vastuutaan itse, vaan yrittävät vierittää sitä sinulle?
Pystytkö vielä kantamaan vastuutasi?
Kannatko toisten tekemisistä turhaan vastuuta?
Vai kuka?
miten pekka voi kuulua kokoomukseen, kun esi-isät oli punikkeja Urjalassa
... katkoo kahleitansa.
Itsekin aatteen miehenä mietin samaa. Luokkapetturi ja lahtarien kätyri. Suhtaudun tuollaisiin tyyppeihin erityisen passiivisesti.
Ihan oikean päätöksen olet tehnyt, jossain vaiheessa suoraselkäinen toimintasi lasketaan lieventävänä asianhaarana. Läheltä touhua seuranneena ja monet klubiin kuuluvat myös tuntien tiedän, että kaikki Urjalassa mukaan lähteneet ovat pohjimmiltaan kunnon porukkaa ja uskoneet homman vilpittömyyteen ja rehellisyyteen. Viime viikot vaan ovat näyttäneet toiminnan todellisen luonteen(jota epäilevät Tuomaat ja murot ovat kertoneet jo pari vuotta) ja niin korttitalo on yksinkertasesti alkanut hajota.
Yhteinen asiamme on nyt saada edesvastuuseen klubin todelliset konnat, jotka klubin varoilla edelleen elelevät Pattayan lomaparatiisissa ja pääideologi paikassa, jote ei näy kukaan tietävän.
Teoistaan. Kyllähän osa on tiennyt täällä Urjalassakin , että tämä on rikollista toimintaa. Enkä anna anteeksi sponsorille.
Poliisille kertomaan vapaehtoisesti. Meillä on myös säännöt.
Onko sääntöpapereissa raastuvanoikeuden nimi, jossa riitasiat käsitellään vai bandidors-jengikö on palkattu hoitelemaan synnintuntoon tullut sponsori pois päiviltä?
Mikä on Panaman pääkaupunki,sieltä varman löytyy sopiva oikeustalo ja firman varsinasilla yhtiömiehillä(soreita latino-nasia) on lyhyt matka tulla oikeuden istuntoon.
Tosiasissa meidän pitsi olla hyvin suruissamme, jos tällä klubilla on säännöt kuin Costa Nostralla eli henki pois, jos lähdet takasin kaidalle tielle.
Säännöistänne huolimatta.
Samalla lähtee ne huijauksellanne hankimmat pikkuhillot.
Sitten vaan taas perseauki.
No siihen on jo totuttu, elämän alusta asti.
Vankila on ensimmäinen uusi kokemus mun elämässä pitkästä aikaa.
Siellähän saa sentään ruokaa vaikka ei tee mitään. KIVA juttu!!!
ja uskallusta ottaa vastuu omista teoistaan sekä lopettaa toisten teoista vastuun kantamisen.
Jos värvääjäsi ei kanna vastuuta teoistaan, eihän sinun pidä kantaa sen vastuita.
Paras tapa pyytää anteeksi on korvata kaikki petetyille ihmisille.
Eli nyt vaan pankista hieman lainaa, ja raha poikimaan, jää sitten itsellekin!
Hyvä kohde ois GPP ainakin, siellä hyviä tuottoja! Nopsaan toimimalla päässee vielä mukaan?
Itse ainakin osallistuisin, mutta kun sattuneista syistä se nyt ei ole mahdollista.
Kerrankin sellainen tapa, jolla oikeasti nettoaa ja ihan kivasti ja realistisia odotuksia tarjotaan.
Sain tästä vinkin jo aiemmin eräältä ystävältäni, joka on siirtynyt yrittäjäksi tehdastyöstään.
Tuo forssalaismies puhuu asiaa. Nyt alkaa olla aika jolloin todelliset pelurit vetävät voittoja näistä hienoista sjoitusinstrumenteista.
Mua aina naurattanu wall streetit, hex-indeksit, euriborit, Sorokset ja Buffetit sun muut huuhaat.
Mielestäni pitää olla nykyaikainen ja sijoittaa modernilla tavalla näihin vakuuttaviin tahoihin, jotka uskaltavat tehdä isoa rahaa.
"Viralliset" tahot, pankit jne. Ne on paskaa. Tekis mieli ihan passivoitua ja laittaa tilitkin jäihin!
Noin nauran matkalla pankkiin ja heiluttelen koukistettuja käsiäni ivallisesti. Ajelen ikkuna auki hienolla autollani ja nautin kalliita drinkkejä samalla. Riisunpa paitanikin vielä, niin köyhiä potuttaa.
Tuon teen vain siksi, että saavat nenilleen nämä varman päälle pelaavat hiljaisemmat hissukat.
Rahaa kyllä voi tienata sijoittamalla, kunhan välttää sudenkuopat ja tekee ihan mitä itse huvittaa, välittämättä muiden katseista jne.
Totta kaikki, mäkin varmaan vielä enemmän nettoaisin, jos en olisi näin hiljanen kaveri.
Ei kannata muiden mielipiteistä välittää, äänettömästi vaan tussautella rahoja eri kohteisiin. Muttei missään nimessä mihinkään perusosakkeisiin tms. Niistä mitään saa.
Niistä ei juuri mitään saa ja usein häviää. Tuossa meidän mallissa voi vain voittaa.
Itse usein kesken työpäivän saatan mennä vessaankin lueskelemaan rauhassa sijoitusalan lehtiä. Lehti rullalle kainaloon ja menoksi. Ei niitä tutkailemalla tule kuin hullummaksi vaan.
Toisaalta joka sijoitusklubissa tarvitaan myös sinun kaltaisia, jotka saattavat istua koko kokouksen ajan ihan vaikka taka-alalla ja lähteä sitten kotiin, sanomatta mitään. Ja sitten ehkä pitkienkin aikojen kuluttua alkaa räväytellä esille näkemyksiä. Niin se toimii parhaiten ja päästään itse vaikuttamaan kehityksiin, eikä pankit ja viranomaiset.
puolialaston kännikala hirnuu autonratissa roikkuen avoimesta ikkunasta. Pyramidipelurin arkea ?
Jos kerho on pystyssä, niissä on hyvä olla kattava läpileikkaus kansasta. Tuollainen räväkän oloinen kaveri kuin sinä varmasti sopisi vetämään infotilaisuuksia!
Löytyy asiantuntemusta, ehkä juuri johtuen ahkerasta sijoitusjulkaisujen lukemisestasi. Niistä saa hyvää taustatietoa johon peilata tilanteita.
Toisaalta et vaikuta ujoltakaan, uskallat kahmata auktoriteetit mukaan käytäviltä?
Uskoisin että oikeanlaisella vetäjällä saadaan ns. ketsuppipulloilmiö aikaan, jolloin rahaa "vaahtoaa" omiin käsiin!!!
Eli nopeita iskuja -> hanat auki! Odottelemalla ei rahaa saada.
oon kattonu ja huomannu tai huomannu ja kattonu miten sen ottaa et sä oot harvinaisen viisas jätkä.voisko tul mukaan ja miten
Mä en viitsisi alkaa napeilla pelaamaan. Tuo forssalaismies vaikuttaa kyllä vakuuttavalta.
Jos se on naamastaan yhtään tuon valuuttakauppiaan näköinen ja yhtä asiallinen esiintyjä, mielestäni olisi hyvä vetohahmo? Ainakin riskinottoa piisaa, ja videossa pipspejäkin.
http://www.valuuttakauppa.com/
Varmaan ehkä just sitä mitä ootatkin? Vakuuttava ainakin osaan olla, kun kerron näkemyksiäni vaikka vähän mihin vaan. Rahaa tulee firmasta ja digaan mageist autoist ja prätkist, joten lisärahaa aina tarvii. Olisinks mä se jota haet???
virkavalta tänne ja heti tutkimaan, täällä ollaan myötämielisiä ja valmistellaan ainakin jotain ... ties mitä!
voin kai sanoo mustis ku oon kattonu tai huomannu et oot harvinaisen viisas jätkä mustavalkopunkkari? ei se tarvitte lupia jos ossa hommat ja mä oon ainakin ammuskelu pistolila ja silti saan toimii sijittajana iha ku muutki ilmanlupa paperija.
siellä kohtaloaan???
Kokeilisit vaan tsempata tätäkin kaveria. Varmasti on tosi fiksu ihminen, ja hyvä lähimmäinen.
Tukisit häntä, ehkä pääsisi jaloilleen taas jollain hienolla sijoitusmenetelmällä?
Mullakin on yksi tiimikaveri, joka tsemppaa ihan kiitettävästi ja siks menee hyvin harrastuksissa. Laivalla käydään säännöllisesti pitämässä tsemppikokouksia ja otetaan mukaan tuttuja tukijoita. Sama pätee työhön ja arkeen. Kaikille mahikset pitää olla, eikä olla liian nenäkäs. Se on pelkästään rumaa.
Iines. Tampesteri on jotain . Juntit hiljaa.