Onko tanssitaitoista väkeä?
Minkälainen paikka on Pappisten lava?
Tanssitypy-
62840
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
vielä kuin Esakallio. Maalaisjunttien paikka, jossa usein humalaisia tallaajia. Jos tykkää enimmäkseen foxailla ruuhkassa niin siitä vaan, koska lava on erittäin pieni. Ympäristö on toki kaunis, mutta se ei pelasta iltaa, kun tanssimiehiä ei paljoa paikalle eksy. Kun on vieraillut esim. Kisarannassa, niin eipä voi edes samana päivänä puhua ko. paikasta. Mutta jos ei tiedä paremmasta niin tervemenoa! :)
Hyvä lava kivalla paikalla. Musa on hyvää ja tiskiltä saa kaljaa. Hyvät tanssit on aina ollut, vaikka tanssia en osaa juuri ollenkaan.
Menen tässä lähiviikkoina sinne alueelle ja tiedän valita Esakallion. :-)
"..vaikka tanssia en osaa juuri ollenkaan. "
Tässä kiteytyy Pappisten lavan taso. Pelkästään foxia sain tanssia, kun siellä kävin. Istumista pääosin, kun ei vierasta kasvoa uskallettu hakea. Et paljoa menetä vaikka jätät menemättä. Evästys suotavaa, jos menet. Jopa Esakalliota huonompi paikka tosiaan.
Totta puhut. Tutut tanssimiehetkin olivat evästäytyneet tuossa paikassa, joten heistä ei ollut illan pelastajaksi.
Aivan ihana paikka. Kaunis ympäristö ja aivan upeat tanssittajat. Onkohan palkattu ammattitanssijat paikalle vai onko näin hyviä tanssijoita ihan mattimeikäläisissä. Charmia ja miehekkyyttä kyllä riittää. Kyllä meikätyttö palaa pappisiin tanssimaan, odotan jo innolla valssin pyörteitä. Toivottavasti saa Pappisten lava lisää hyvää mainetta niin kuin on jo tänä kesänä saanutkin.