Hätä Liperissä.

Liperin kunta joutuu lakkauttamaan kaikki koulut jos jokainen tekee verojen maksujen kanssa kuin Pietu.
1163
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyllä siellä ei kouluja lakkauteta,kuin syrjäkyliltä,riittäähän Sivosen lapsillekin liian pitkät koulumatkat,siitä on tultava loppu,kuka maksaa Sivoselle kalliit polttoainekulut,kun joutuu lapsosia kuksaamaan pitkien matkojen päähän kouluun???

Ehkä ne joutaisi maksamaan Liperin kunnanjohtaja ja valtuusto,kun soppaa ovat myynnillään aiheuttaneet,että Sivosen lapset joutuvat kärsimään pitkistä koulukyydeistä,hävetköön Liperin koulujupakka,eikö siellä muuta osata tehdä???

änkyrä äijä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Koululaisen isä. kirjoitti:

Liperin kunta joutuu lakkauttamaan kaikki koulut jos jokainen tekee verojen maksujen kanssa kuin Pietu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu