Vai onko Persuilla tukisäätiö?
Kenttäväki,älkää kulkeko silmät ummessa kokouksissa.
Kenttäväki,älkää kulkeko silmät ummessa kokouksissa.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
SMP:n tukisäätiön puheenjohtaja on Vistbacka. Jäsenet Soini, Mikko Vainio ja Matti Vattulainen. Sihteerinä toimii Tiina Sivonen.
Säätiöllä on paljon rahaa. Se ostaa mm. Soinin kirjoja. Muu rahoitustoiminta on hämärän peitossa, mutta ehkä selviää kun EU:n vaalirahatutkijat tulevat Suomeen.
Mikä pykälä taas kieltää niitä ostamasta?
Kohta tuomitaan sekin, että Soini on nähty kävelevän.
Yrittäjätaustainen ystäväni teki uhkaavan avioeron edessä näin:
Tyhjensi kaikki tilinsä ja sijoitti ne Thaimaan pörssin kautta raaka-ainefutuureihin.
Kolmen kuukauden lepoloman aikana rahavarat olivat triplaantuneet. Alkuperäinen satatonnia (Euroissa,ei bhateissa)tuotti siis kaksisataa tuhatta uutta sijoituspääomaa.
No joo, ystäväni kotiutui pääsiäisen alla tuoden uuden vetävän morsmaikkunsa tuliaisiksi.
Ostivat tämänvuoden korkotuotoilla hulppean huvilan kehätien tienoilta, kuten ystävä asian hieman leikkisästi ilmaisee...
Jos, niin sitten palataan asiaan.
Vaan Timo Soini itse. Jos olet niin viisas, mitä esität, kerro faktoja SMP:n tukisäätiön toiminnasta. Muuten olet liponyökky pahimmasta päästä. Dorkaa.
tulevat syynäämään tuonkin säätiön hämärät kuviot. Jäsenistöllä on oikeus tietää.
Kaikkia muita vähän uskotaan.
Isoja rahoja käsittelevällä EU- virkamiehellä ei saa olla mitään talousrötöksiä kontollaansa.
Hämäräperäiset kytkökset tutkitaan myös.
Syyni on tiukempi kuin FBI:n kommunistivainot 1950-luvulla.
Näistä liki noitavainoista Hooverin nimi jäi historiankirjoihin...
Kannattaa olla tarkempi. Täällä kirjoitellaan niin paljon potaskaa, että voisi jo alkaa tutkimaan niiden parin kaverin touhuja.
kuin sinä, siis sinä siellä! EU tutkii säätiöt yleensä kuten yritystenkin antamat vaalirahat tullaan jatkossa tarkasti tutkimaan. Jos kaikki on kunnossa, silloinhan tilanne on ok. Sinä et kuitenkaan voi olla minkäänlainen säätiön takuumies, kun et sen touhuista mitään tiedä. Pelkkä usko ei näissä asioissa auta.
Pitää säätiöisännällä ainakin olla, ei sitä muuten kehtaa köyhien seassa kulukia...