Kannattaako, tai siis ei varmasti tietenkään kannata ottaa ulkomailla varmaan ikinä, mutta onko SB:llä tai lähikaupungeissa jotain suhteellisen järkevää tatuointipaikkaa ja minkälaista jälkeä tekevät? Hintataso?
Tatuointi
11
3797
Vastaukset
- SB:llä
Eli mun mies otti viime kesänä SB:llä tatskan, ja annoin sen ottaa, vaikka itse terveyden ammattilaisena olen periaatteessa tatskojen ottamista vastaan ulkomailla. Mutta paikka sai mut vakuutettua hygieniansa puolesta niin, että "annoin luvan" hänelle. Liike oli melko pieni ns. "basaarialueen" läheisyydessä, samassa liikkeessä oli kampaamo ja siellä sai myös manikyyrejä ym. Henkilökunta oli ystävällistä. Mieheni isohko kuva selkään maksoi n.150e, jälki oli erinomaista. Neulat ottivat steriileistä pakkauksista, vaihtoi aina välillä uuteen. Näin vuoden jälkeenkin kuva edelleen hyvä. Tatuointiliike kannattaa valita siis tarkkaan, älä mene rannan läheisyydessä oleviin liikkeisiin, ja tutustu tarkkaan tatuoijan aiempiin kuviin. Itse kävimme k.o. liikkeessä monta kertaa ennen h-hetkeä tutustumassa henkilökuntaan ja heidän työskentelyynsä.
- ihanko totta
annoit siis miehellesi luvan. haista nyt akka paska. sulla ei ole miestä, jos sen täytyy sinulta tatuointiin lupa kysyä, se on nyhverö.
- ollut mitään sanavaraa
ihanko totta kirjoitti:
annoit siis miehellesi luvan. haista nyt akka paska. sulla ei ole miestä, jos sen täytyy sinulta tatuointiin lupa kysyä, se on nyhverö.
kyllä mulla ainakin taitaa mies löytyy kun tatuoinneista ei voi keskustella ne pitää vaan hyväksyä!
- ei mitään valittamista
Olen ottanut kaikki 3 tatuointiani Bulgariassa.2 sunny beachilla ja yhden kultahietikolla.samoin mieheni on ottanut 3 tatuointia bulgariassa.Paljon halvempaa kuin suomessa ja luetettavia ja siistejä paikkoja kyllä löytyy!Mukavia tatuoijia on myös ollut!Ota ihmeessä jos olet päättänyt tatuoinnin ottaa.Muistat vaan auringolta suojata kunnolla,niin ei tule mitään ongelmia:)
- Otettu
Hotel Neptun Beachissa alakerrassa, rantakadulla ainakin tatskapaja(muistaakseni tatuoija oli Igor), on ollut 2 perättäisenä vuonna ainaskin ja mieheni otti tatskan siellä. Steriilit hyvät välineet,tyyppi osaa asiansa. Käy tsekkaamassa.
- ispi78
mikä on hintaluokka kuville?
- tatuoinneista
ispi78 kirjoitti:
mikä on hintaluokka kuville?
pienin tatuointini korvaan taisi maksaa 50 levaa eli noin 25e.Ne ovat aika lailla tasan puolet suomen hinnoista.suuremmat noin 3cmx3cm noin 100-150levaa.ihan isoista tatuoinneista en tiedä hintoja koska sellasia en ole ottanut.
- lomailija
Moi! Tää on vanha ketju mutta toivoisin jonkun tähän vastaavan jos sattuu lukemaan.. Olen lähdössä kesäkuussa sunny beachille ja tarkoituksena ottaa sielä tatuointi. Toivoisin jonkun siellä tatuoinnin ottaneen jakavan kokemuksia :) Haluan ehdottomasti varmistua hyvästä hygieniasta ja hyvästä jäljestä. Kiitos asiallisesta vinkistä!
- Kokeile ensin
Mikäli olet epävarma siitä, haluatko ottaa tatuoinnin vai et, niin ratkaisu löytyy: ota kokeeksi hennatatuointi. Sen saa huokealla hinnalla.
Siitä voit nähdä, pidätkö lopullisesta kuvioista tai ylipäänsä koko tatutointi-ideasta. Hennatatska kuluu muutamassa viikossa pois, ja jos päätät ottaa oikean, niin se on viisainta tehdä hyvän hygienian Suomessa, vaikka teko täällä maksaakin hieman enemmän.
Sitä paitsi on ajan, rahan ja loman tuhlausta kulkea koko loma-aika siteisiin ja elmukelmuun käärittynä. Et voi uida, et voi ottaa aurinkoa etkä peseytyä kunnolla. - huoh5y
Kokeile ensin kirjoitti:
Mikäli olet epävarma siitä, haluatko ottaa tatuoinnin vai et, niin ratkaisu löytyy: ota kokeeksi hennatatuointi. Sen saa huokealla hinnalla.
Siitä voit nähdä, pidätkö lopullisesta kuvioista tai ylipäänsä koko tatutointi-ideasta. Hennatatska kuluu muutamassa viikossa pois, ja jos päätät ottaa oikean, niin se on viisainta tehdä hyvän hygienian Suomessa, vaikka teko täällä maksaakin hieman enemmän.
Sitä paitsi on ajan, rahan ja loman tuhlausta kulkea koko loma-aika siteisiin ja elmukelmuun käärittynä. Et voi uida, et voi ottaa aurinkoa etkä peseytyä kunnolla.no sitä varten yleensä rantalomilla tatskat otetaan viimeisenä päivänä... käyttäsit aivojasi
- sunny lover
sunny ink ja tatuoija ivanoy,löytyy facesta, otettu pari tatskaa ja tänä kesänä lisää :) paras kaikista
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei81288- 891135
Jännitän sinua J mies
Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.1031047Kuinka kauan kesti että ihastuit
Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi51913Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti
Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk62797- 81705
Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa
"Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli170667- 35659
Tunneälyä testaamaan!
Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/1253656Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?
En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?42613