Pitääkö kärhön juurelle laittaa jokin matala perenna vai riittääkö pelkkä kuorikate suojaamaan alppikärhön juuria aamu- ja iltaaurinkoisella paikalla? Miten olisi puusta tai kivestä oleva suoja joka pitää hieman varjoa juurille ja mullan paikoillaan? Mitä teen?
Miten teen?
Kärhötär
1
551
Vastaukset
- mitä laittaa
Istuta eteen jokin pieni kasvi,niin että peittää alaosan, vaikkapa pikkusärkynytsydän,tulikellukkaa, kesäkukkaa, aivan mitä vain.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.824727- 1842043
- 1321742
- 1741363
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161231- 351076
- 78973
- 52946
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj16937Hyvää huomenta!
Mietin miten suhtaudut minuun, jos kerron tunteista. Voinko enää sen jälkeen olla samassa paikassa kanssasi, jos koet as78912