Saan orgasmin harvoin yhdynnässä, paljon paremmin kun mieheni hieroo klitoristani tms. Siksi tekisi mieleni antaa mieheni sormettaa minua esileikin aikana niin kauan että tulen, koska muuten voi yhdynnässä jäädä saamatta. Mutta entä jos saan siis orgasmin jo tässä vaiheessa ja mieheni jää kiihottuneena nuolemaan näppejään? pitääkö minun sitten vain hoidella hänet jotenkin loppuun vai voiko tasa-arvo vain toteutua kerrankin niin että nainen saa mutta mies ei?
orgasmi vain naiselle?
miten toimia
71122
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
nimittäin nainen kykenee täysin seksiin myös orgasmin jälkeen. Ja montakin kertaa.
Joten, anna miehesi hoidella ensin sinut. Kun olet saanut, pidä hetki taukoa jos koet sen tarpeelliseksi ja imuttele miestä vaikka aluksi. Sitten jatka normaaliin yhdyntään.
Miten tasa-arvo voi toteutua, jos nainen saa mutta mies ei?
jos lasketaan kaikki rakastelut ikinä , niin sanotaan vaikka että 880 % niistä on sellaisia, joissa mies on saanut mutta nainen ei. (Teeskennellyt orkut on vähennetty.
Tasa-arvo on saavutettu sitten kun sekä miehet että naiset ovat saaneet orkun, sanotaan nyt vaikka 70 %:ssa yhdynnöistä.
tuosta 880 prosentista, tarkoitin 80 %...
Miten voit ajatella noin? Oot kyllä naurrrrrettavuus!
Toisaalta, eipä yllätä tollanen teksti naisen suusta =)
Hieron aina vaimolle orgasmin ensin sormin ja alan vasta sitten panna.On minusta ihan toimiva tapa,,eikä ainakaan haittaa minua jaksan kyllä sormettaa ja tykkään katsoa toisen laukeamista.
Joskus kyllä painelen samalla kalulla kun sormetan katson vaan etten laukea ennemmin.
varmistan, että tyttöystävä saa ennenkuin tulen itse. Tosin nykyinen saa yleensä yhdynnässäkin. Olen kuulemma eka, jonka kanssa hän on saanut ja saa orgasmin pelkän munan voimalla. Yleensä kuitenkin nuolen ja sormetan hänelle orkun, jos on kiire tai jotain. Hän saa 99% varmuudella kun ratsastaa.