Ennen kokoomus tappoi omaa kansaansa asein, nykyisin tämä rikollistenkehto puolue tappaa Suomalaisia "säästösyillä", eli sairaat jätetään hoitamatta ja vanhukset jätetään omanonnensa nojaan;
Näin tietenkin jos olet köyhä. Siis loppujen lopuksi mikään ei ole kokoomuksessa muuttunut,
Näin tietenkin jos olet köyhä. Siis loppujen lopuksi mikään ei ole kokoomuksessa muuttunut,
Vastaukset 4
Vanhimmat
on yleensä merkki kokoomuksen hyvästä ja oikeasuuntaisesta politiikasta
toisella oli vanhuksista. Miten jätetään
hoitamatta ja syytettiin hallitusta.
Vedetiin koko viesti pois.
PUNAISTEN MAFIOSOJOUKOSTA 1918 EI VOIDA SUOMESSA KESKUSTELLA ETTEI HEITÄ HÄVÄISTÄISI.
Punaiset kansanvaltuuskunnan eli punakapinan joukot ryöstelivät pankkeja ja uhkasivat maata terrorilla, pakenivat hävittyään Venäjälle ja siellä aloittivat keskinäiset nahistelut jotka päättyivät murhiin:
ensin suomalaiset punaiset tappoivat toisiaan ja sen jälkeen lopuksi venäläiset tappoivat loput (joitain harvoja poikkeuksia lukuunottamatta) niistä, jotka eivät kuolleet venäjäntauteihin, lavantautiin pilkkukuumeeseen ja kuppaan: kovaa ryypiskelyä ja huoraamista Pietarissa rahoilla, jotka punaiset olivat ryöstäneet dollareina ja kultana pankeista Suomessa.
Sen sijaan mitään vallankumousta ei Suomessa saatu aikaan ja sekö oravaa vtutti, komujen lausunnot riiston kärjistymisestä sun muusta koettiin Suomessa vitsiksi
http://www.uta.fi/suomi80/art19.htm
Puolueen sisäisessä välienselvittelyssä 1920 eli ns. Kuusisen klubin murhissa surmansa sai mm. Jukka Rahja ja Jaakko Rahja haavoittui vaikeasti. Eino Rahja yleni puna-armeijassa kenraaliluutnantiksi ja palkittiin kahdesti Punaisen lipun kunniamerkillä. Hän kuoli 1936 ja hänet haudattiin sotilaallisin kunnianosoituksin Aleksanteri Nevskin luostariin.
myös vuodelta 1918? Jos et, miksi vaikenet sotatoimialueiden takana siviilejä murhanneista punikeista. He aloittivat murhaamisen.