et miten saa raskausarvet pois tai eihän niit vois saada ollenkaa mut ees et sais vaaleiks? ku ne on nii kamalia et itkettää :(
onko kellään tietoo
outi
10833
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
itellä kans raskausarpia..eivät lähe pois,tosin ovat vaalenneet ja toinen mikä on jäänyt kun ylipainosta laihdutin tähän alipainoon,ni löysä nahka,ei kuroudu oikein enää timmiks..oon kuullu et noihin edellämainittuihin raskausarpiin tehoais ainoastaan laserleikkaus,jolla ne häivytetään ja löysän ihon saa pois vaan leikkaamal..eipä oo itellä varaa moiseen..
niin,ikäs ois uteliaisuuteni kohde...ite 24v nainen..anorektikko...
18,ja entinen anorektikko mut taas laihis päällä ku oon vähä lihonu. Itelle tullu noit arpii eka lihomisesta ja sen jälkee nopeesta laihduttamisest, mut onneks on ikää näi vähän nii nahka palautuu aika hyvi :) ja noist arvista viel ku ei ne meinaaa ees vaalentuu ku mulla on nii valkonen iho luonnostaa
mä olen kans aika vaaleeihoinen ja kyl mulla on vaalenneet jopa viiltoarvet,joita siis niitäkin on...
tosin voi mennä aikaa mut kyl ne vaalenee,mullakin muistoina vaaleita raskaus-ja viiltoarpia.osa paranee nopeammin,osa hitaammin..
mut uskon,et sullakin ne vaalenee,mut ajan kanssa.
Ne vaalenee hyvin vuosien saatossa, mun mielestä paremmin kuin viiltoarvet. Itseruskettava peittää myös tosi hyvin, itse käytän Nivea Body Summer Beautya.
Arpien ja roikkuvan ihon takia anoreksiani on puhjennut uudestaan. Suunnittelen vatsan kiristysleikkausta, jossa ylimääräinen nahka ja arvet poistetaan.
rikas, lainaatko mullekki vähän rahaa siihe :D mulla noi raskausarvet on ollu vuode punasia ja viilto arvet jonku puolvuot mut nyt on vähän vaalentunu
jos tosiaan ois ylim rahaa,ni mulle voi laittaa :D vois itekki käydä leikkaukses
Itseasiassa olen kahden pienen lapsen kotiäitinä, miehellä palkka 2000e/kk luokkaa, vuokralla asutaan ja rikkaita ei tosiaan olla. Osittain lainalla, osittain säästöillä. Kyllä köyhäkin voi saada ison summan kokoon, jos vain on valmis näkemään vaivaa. :)
no mä en sais ikinä rahaa kokoo tohon tai ainakaa ny ku sossu rahoilla elelen :S