Nivalan kh näytti purkaneen kj:n johtajasopimuksen, eli antaneen kjlle kenkää. Saapa nähdä milloin Raahen keskustan nokkamiehet kyllästyvät ja tekevät saman? Muutoshan on ollut toistaiseksi vain torien päällystämistä ja kulujen kasvattamista.
Saapa nähdä koska Raahen kh tekee nivalat
tuuliset paikat
3762
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Olen ehdottomasti eri mieltä! Raahe on kohentunut paljon uuden kaupunginjohtajan myötä. Eiköhän niitä turhia kulujakin olla poistettu (turhia työntekijöitä, jotka ovat tottuneet saamaan palkan vaikkei mitään teekään). Kyllä tämä on ollut niin väritön kylä, että on upea katsoa tätä muutosta! Hienoa Karjalainen !!! Siinä on mies paikallaan !
Jos meinaavat nykyisen kaupunginjohtajan pois potkia, niin syynä voi vain ja ainoastaan olla se, että pelkäävät oman pallinsa puolesta, kun Raahessakaan ei kannata laiskalle kaupungin työntekijälle turhasta maksaa!
Katsotaampa kauanko sinulla menee ennen kuin huomaat päästäväsi itkun "pitkästä" ilosta!
Tämä nykynen kaupunginjohtajahan on saanut todella paljon hyvää aikaan täällä. Tämä kaupunkihan on ollut kuin 70-luvulle jämähtänyt neuvostoliittolainen kolhoosi tai joku haapavesi... Karjalainen on onneksi tuulettanut mukavasti ja tämähän rupeaa jo näyttämään ja tuntumaan ihan kaupungille.