missä se Mäntylä nykyään pelaa olis hyvä pakki tapparaan jos ei oo muualla sopimusta niin tervetuloa kun pakkeja tarvittaisiin kun salmela ja aalto lähti
Tuukka Mäntylä
4
527
Vastaukset
- ilwes
frölunda on nimi.
joten häntä ei nähdä tapparassa pariin vuoteen.- :;(
(otsikko)
- mitä me
semmosilla maitopurkin kokoisilla, kokoa ja kovuutta sinne takalinjoille kaivataan.
- Tuukan oma pikkufani
Kenties jonkun pitäisi kertoa Tuukalle itselleenkin, että se on "maitopurkin kokoinen", koska ainakin mun silmääni näyttää, että kaveri ei itse ole kovin tietoinen siitä.
Vaikka Tuukka nyt aika lyhyt onkin, niin ei se kyllä silti ole edes pieni, ei ainakaan henkisesti. Tai siis se on sama, onko kyseessä puolitoistametrinen vai kaksimetrinen kaveri, jos pelaa jotain kansanbaletin sukuista lennähtelyjuttua.
Tuukalla on voimaa ja fyysisyyttä vaikka muille jakaa. Se on yllättävän tehokasta, kun voima kohdistuu vyötärön korkeudelle... Kaverit lentelee aika komeasti, kun se niihin törmää! :)
Muistelen tässä vaan itsekseni Anttilan Markon (201cm) lentoa, kun Tuukka siihen pari vuotta sitten törmäsi... Ei paljon pituutta siinä kohtaa kyselty. XD Tuukka on kingi!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Karhuryhmä
Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?273326- 903064
- 762984
Raisionkaaren koira hyökkäys
Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim672885"Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"
Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m492841Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti
Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.852609- 332414
- 492259
Satuit vain olemaan
Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se412127- 321923