Heinäluoman vaalirahoitusselvitys

KMS lahjoitti Heinäluomalle 2 000 euroa, joka olisi pitänyt ilmoittaa vaalirahoitusilmoituksessa. Kumma kyllä taannoisessa haastattelussa Heinäluoma väittää olevansa tietämätön mistään tuesta (KMS:ltä), ETEENKÄÄN 1 700 EUROA YLITTÄVÄSTÄ tuesta. Luuliko Heinäluoma, että totuus ei tule julki?
4142
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Eikö se ollut 10000 euroa, jonka selittivät muka olevan puoluetukea. Puolue sitten yhteisymmärryksessä antoi kaikki heinäluomalle, jolle ne rahat sitten tulivat "täytenä yllätyksenä".

Äänestä
  • kuin Kehittyvien Maakuntien Suomi ry?

    Äänestä

  • Tässä on kyse harhautuksesta - ja tämä on jo valehtelua tai ainakin harhautusta joka tulee nyt tarkoin tutkia ?

    Äänestä

Heinäluoman väite että rahat meni puolueelle tulee tutkia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


puutteellinen! kirjoitti:

KMS lahjoitti Heinäluomalle 2 000 euroa, joka olisi pitänyt ilmoittaa vaalirahoitusilmoituksessa. Kumma kyllä taannoisessa haastattelussa Heinäluoma väittää olevansa tietämätön mistään tuesta (KMS:ltä), ETEENKÄÄN 1 700 EUROA YLITTÄVÄSTÄ tuesta. Luuliko Heinäluoma, että totuus ei tule julki?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu