Ensimmäinen kepuli kiinni valehtelusta!

Ensimmäinen kepulikansanedustaja narahti valehtelusta. Kepuun ei voi luottaa, nämähän ovat valehtelijoita.

http://www.pohjalainen.fi/Uutisetarticle.jsp?article=332417&Title=Lasse Hautala ja Paula Sihto valehtelivat
5279
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

No eihän nuo "veijarit" ole ensimmäisiä valehtelusta kiinni jääneitä KEPUlaisia. Onhan mm. mannertenvälinen nahjus Matti Vanhanen jäänyt kiinni valehtelusta mm. seksiskandaaliensa ja tämän vaalirahaskandaalin aikana.

Äänestä

Pahemmin ei enään valehtelusta voi jäädä kiinni. Tässä ei ole enään kuin yksi ainoa konsti sotkun selvittämiseksi. Sen ratkaisu on uudet vaalit. Mahtais tulla paljon uusia nimiä eduskuntaan ja tietyt pienpuolueet kasvaa uusiin mittasuhteisiin.

Äänestä
  • Emmo voi antaa tämän porukan päättää asioistamme.

    Äänestä

  • paska ja tee työtäs vain puolueellisesti niinkuin tähänkin asti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


veronmaksaja2 kirjoitti:

Ensimmäinen kepulikansanedustaja narahti valehtelusta. Kepuun ei voi luottaa, nämähän ovat valehtelijoita.

http://www.pohjalainen.fi/Uutisetarticle.jsp?article=332417&Title=Lasse Hautala ja Paula Sihto valehtelivat

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu