Onkohan niin että syksyllä olisi uudet eduskuntavaalit? On se jännä mikä petosten ja salailujen vyyhti on tullut myös Suomeen. On varmaankin otettu oppia EU:sta.
Tuleeko uudet vaalit?
tulispa
4205
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
pitäisi tutkia, niiltä virtaa kuulemma valtavia summia puolueiden vaalitileille?
Kyllähän näistä eduskunnan ja hallituksen päätöksistä on nähnyt jo vuosia että suomen kansan syvien rivien etu on ollut sivuseikka.
Edes vanhoja ilmi tulleita rikoksia ei ole selvitetty.
Kyllä nyt pitäisi kääntää suomen politiikassa uusi sivu joss korrutio ei kuulu kuvaan.
Vaalirahoitus tiukkaan valvontaan, kuitit menoista ja lahjoittajat selville, myös tavarat ja ystävänpalveluksen, kuten alennuksen mainoksista. Ja sitten valvonnan kulut katetaan vaalirahaverosta.
Kaikkien ehdokkaiden rikosrekisteri julkiseksi, ja kampanjoissa esiintyvät lupaukset pitää kirjata ylös.
Ja lain rikkojille ankarat rangaistukset, samalla pitää vaalilaki muuttaa niin että pienetkin puolueet ja yksittäiset ehdokkaan voivat eduskuntaan päästä.
voidaan toteuttaa ilman että mitään tapahtuisi asian hyväksi
Itsenäisyyspuolue on hyväksytty oikeusministeriön ylläpitämään puoluerekisteriin.
Tämä tarkoittaa sitä, että Itsenäisyyspuolue on rekisteröity puolue ja voi mm. osallistua puolueena vaaleihin.
Laajempi tiedote asiasta tulee piakkoin.
Kuten uutisia seuraamalla voi nähdä, tarve yhteiskunnalliselle muutokselle kasvaa.
Itsenäisyyspuolue haluaa olla kansalaisten käytössä välttämättömien muutosten tekemisessä ja
kutsuu toimintaansa kaikkia, joille oikeudenmukaisuuden, aidon kansanvallan ja Suomen oman
päätösvallan palauttaminen on tärkeää.
Parhain kesäterveisin
Antti Pesonen
Itsenäisyyspuolueen puheenjohtaja
p.0400 565 366
[email protected]