Pyörähdettiin tänään liikkeessä ku oli vknloppunäyttely. Varianttiia kateltiin ja tarjousta pyydettäessä selvisikin että Trendline varusteluun kuuluu manuaali ilmastointi vakiona (VW sivuilla olevassa "autonrakennuslaskurissa" se ei vielä ole vakio). Hintakin oli saman 1,6 litrasella.
IV Golfin varustelu parantuu ku "loppu lähenee"
Miklu
41073
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Siis jokainen volkkari-liike antaa 1.6 variantti kolffiin trendline-varustuksella manuaali-ilmastoinnin mukaan hintaan 20690E toim.kulut ?????????
Tilasin 2vko takasin moisen ja myyjä ei puhunut moisesta mitään !!!! prkl
IV-koppaisen Variant Golffin loppu ei vielä häämötä;) Menee mallivuoteen 2005, ja sittenkin todennäköisesti seuraaja ei ole perinteinen farkku, vaan ns "Lifestyle"-malli. Samanmallinen, kuin pölynimuri.
Mutta hyvä, jos vakiovarustelu paranee!
Tarkastin asian jälleenmyyjältä ja manuilmastointi EI KUULU trendlinen vakiovarustukseen !!!
Hei oikeesti, mulla on tässä tämä tarjous kädessä ja tässäkin lukee että:
Ilmastointilaite manuaalinen, sisältyy hintaan" 0,00€
Minä ite kysyin siltä myyjältä että meniköhän oikein ku se rupes ilmastointia ilmatteeks heittämään trendlineen! Eihän Firstlinen ostamisessa olis mitään järkeä ku Trendline varustetaso maksaa vähemmän ku ilmastointilaite!
Siksihän minäkin tänne kirijoottelin ku ihmetytti tuo... Myyjä teki siis virheen. Tarjous on vielä voimassa huomisen... Pitäiköhän käydä kattomassa vieläkö hinta pitää paikkansa... :)