—
Jos joku ei ole vielä huomannut:
MINÄ LAULAN!!!
—
Jos joku ei ole vielä huomannut:
MINÄ LAULAN!!!
—
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
että menee viesti perille. Taisi päivän lehtien anti olla viimeisillekin capitaanoille sen verran murskaavaa että pysyvät hipihiljaa. Tähän ei nyt auta sivujen aukeaminen eikä Hannun ja Riston yllättävä ilmestyminen. Rikos on tapahtunut ja seuraamuksia on tulossa. Tätä juttua nauretaan vielä pitkään!
Taidat lukea eri lehtiä kuin minä:))))lallalalalala
Poliisit rakentaa pyramidin uudestaan kertoo HS..
Eli sivut aukeaa !
Niin mistä rikokesta syytetään? Poliisi syyttää pyramidipelista, koska eivät nähneet valuuttakaupan käydyn. Ensinnäkin ne 69 miljoonaa euroa mitkä jäädytettin moneybookersissa eivät ole Wincapita varoja, koska Wincapita oli laittanut osan summasta maksuun ja mikä on pistetty maksuun ei ole wincapitan varoja enää. 69 miljoonassa on myös ihmisten sijoitettavia varoja. KRP ei voi koskaa nähdä valuuttakauppaa Moneybookersissa, koska valuuttakauppa tehdä WC:n omassa pankissa.
Jokainen jäsen jokaa kotiuttaa capitasta rahaa omistaa ns. aputilin moneybookersissa, johon rahat siirretään WC:stä ja Moneybookersin aputililtä siirretään rahaa kotimaiselle pankkitilille. Rahaliikennettäkään ei voi huomata koska WC:stä tullut raha tulee jäsenelle aputilille Moneybookersin sisällä. Nyt totuus on se että KRP näkee päältä päin asiat miten he sen näkevät ja "TUOMITSEVAT" rikoksesta. Rikosta josta ei ole todisteita. Kyllä tämä suomalaisten viranomaisten touhu on maailman silmissä naurettavaa. Vielä enemmän kysymystä herättää, että kun klubi viimeksi oli kiinni 4 kuukautta eikä mitään informaatiota tullut että mikä meininki, niin miksi silloin ei tehty rikosilmoituksia saatisitten media olisi kiinnostunut.
Tiesivätkö viranomaiset mukamas vincapitasta vasta viime syyskuussa, kun he päättivät aloittaa sodanjulistuksen wincapitaa vastaan ja kun nyt sivut ovat kiinni Wincapitan uudelleen järjestelyn vuoksi tätä sotaa alettiin käymään! Jäsenille tullaan ilmoittamaan miten uuteen systeemiin pääsee mukaan sijoitetut rahat eivät ole mennyttä, mutta tuskimpa tän kaltainen maa kuin suomi ansaitsee Wincapitaa, koskapa haluttiin tehdä liian vaikeaksi. En ole pyytänyt ketään mukaan. Koska liian kateellista ja idioottiporuukkaa löytyy jotka ajattelee että maailmassa ei ole muuta rehellistä rahaa, kuin nokian osakkeet, palkkatyö, sijoittaminen pankkien tarjoamiin voittoihin, sitten tietenkin perinteiset yritykset jotka saattavat mennä konkurssiin jne. eli vaikeasti saatava raha. Pankitkin tekevät valuutta kauppaa, mutta eivät halua kertoa yksityisille henkilöille, miten voi päästä samoihin voittoihin kuin pankit. Pankithan on ollut kateellisia wincapitan vuoksi jo pitkään. He sen itsekin tietää ainakin heidän johtoporras. Eli sun mielestä on näin isossa maailmassa vaihtoehdot näin vähissä.
Ei muutakuin hikistä työniloa, toivottavasti palkka siitä oli vaivan arvoinen.
Milloin 69 miljoonaa on jäädytetty? Media on esittänyt jäädytetyn 6 miljoonaa.
Jostain jäi päähän että 69 miljoonaa olisi moneybookers jäädyttänyt ja sen lisäksi brittipankista 5 miljoonaa ja jotain myös espanjasta. 5miljoonaakin sattui olemaan tavallisen sijoittajan varallisuutta jossain briteissä Wincapitan ansiosta. Eli nyt KRP mielestä mitä enemmän rahaa ansainnut, sitä lähempänä "huippua". No tää tästä