Oli suorastaan nautinnollista katsoa, ja kuunnella ylivertaista Paula Lehtomäkeä, joka "lauloi" populisti Filatovin kaulaa myöten suohon.
Oppositio ei uskalla tehdä välikysymysta, koska se olisi sille "karvas Tappio". Se jatkaa vain Keskustan panettelua, vihjailuja ja lehtitietoihin perustuvaa juoruilua. Todisteita ei oppositiolla (SDP) ole mitään.
Epäilen, että tämäkin kohu kääntyy lopulta Keskustan uljaksi voitoksi kunnallis/eduskuntavaaleissa.
Oppositio ei uskalla tehdä välikysymysta, koska se olisi sille "karvas Tappio". Se jatkaa vain Keskustan panettelua, vihjailuja ja lehtitietoihin perustuvaa juoruilua. Todisteita ei oppositiolla (SDP) ole mitään.
Epäilen, että tämäkin kohu kääntyy lopulta Keskustan uljaksi voitoksi kunnallis/eduskuntavaaleissa.
Vastaukset 23
Vanhimmat
näytelmää, bluffia, peliä kansan hämäämiseksi. Taidat muutoin olla arvostelukyvytön ihminen, koska tässä tilanteessa ei ole mitään syytä hehkuttaa Kepun puolesta, kun puolue on korviaan myöten kusessa. Samoin tämä Lehtomäki: hän sai muihin nähden ylivertaisen summan vaalirahaa. Raha oli peräisin veroparatiisista. Kertoo jotain rahan vastaanottajasta ja hänen moraalistaan. Millään ei ole mitään väliä.
Keskustan voitoksi tilanne kääntyy enää sillä, että puolueen napamiehet selvittävät suhteensa rötösherroihin ja merikukkiin sekä lopettavat valehtelunsa. Kimmo Tiilikainen on oikeassa, kun tätä vaatii.
Pallas-Paula, tunturien tyttö, loistaa kuin revontulet Pallaksella - vielä. Revontulien loiste hiipuu, kunhan tunturiin, luonnonsuojelualueelle rakennetaan kuusi kertaa nykyistä suurempi jättihotelli hiihtohisseineen ja parkkipaikkoineen.
Siinä sitä luontoa suojellaan oikein ympäristöministerin toimesta.
Poronmiehiä ei ole kuultu Pallaksella pidetyssä yritysystävällisten yhteisessä kokouksessa.
Nyt sie tiedetään (YLE:n aamu-uutiset), mikä oli yksi kriteereistä, joilla valittiin vaalirahan saajia Kehittyvien Maakuntien Suomen rahoituslistalle. Ehdokkailta toivottiin kaavoitusvaltaa kunnissa.
Kaavoitusvaltaa Pallas-Paulalla onkin. Ympäristöministeriössä valmistellaan poikkeuslakia, jotta luonnonsuojelualueelle voidaan rakentaa.
Kehittyvien Maakuntien Suomi KMS rakentelee Sukarin ja Kakkosen johdolla markkinapaikkoja alueille, joilta puuttuu Ideaparkit ym. mahdollistavat kaavat - tarvitaan kepulaisia kuntapäättäjiä (Kokoomuksen tueksi) laatimaan asemakaavat ja myöntämään rakennusoikeudet bisnesmiesten ostosmaailmoille.
Onko varmuudella selvitetty, että Pallaksen hotellikeisari ei ole Lehtomäen rahoittajien joukossa? Jos nimittäin olisi, niin "ympäristö"ministerillä ei ole enää puheoikeutta Pallas-asiassa.
demarit yrittävät vain suosia täkkäkin panettelullaan.
Pallas kun onkin oikea tunturi, eikä mikään vaara, josta on puut karsittu.
Kyllähän tässä taas vaan on oma lehmä demareilla/sak:lla pelissä.
Vaalirahasotkua Kepun sisällä arvostellut Kimmo Tiilikainen keskeytti puoluesihteerikiertuensa epäselvän tilanteen vuoksi. Se kertoo puolueen tilasta paljon
Tiilikainen loikkaa Kokoomukseen heti kepun puoluekokouksen jälkeen jos ei tule valittua.
Eikä se jää viimeiseksi loikkaukseksi, kaikki rehelliset pyrkivät kepusta eroon. Jaa, ketäs muita rehellisiä kepulaisia niitä olikaan...
kokkarileiriin.
että Lehtomäen on täytynyt olla surkea, kun sonnimies sitä kehuu. Hänen ymmärryksensä kun on aina sellainen kuin on. Olisi ollut ihan kiva nähdä, miten Palua-tyttö on joutunut kiemurtelemaan.
pössykkä oli aivan surkea.
Nyt on sitten Lehtomäki kaulaansa myöten paskassa. Säälittävä kepu. Jäisi hoitamaan pentujaan. Mitähän kaikkea löytyy, kun sen "lahjuksia" lähdetään penkomaan.
Lehtomäki on ylivertainen, varsinkin jätevedessä!!
Sitten osui kakka tuulettimeen!
Lehtomäki meni hulevesien mukana Talvivaaraan!
Lehtomäki rynnii!!
Paula loistaa!!
Eikö tämä ole se sama akka, joka osti Ympäristöministerinä ollessaan lapsilleen Talvivaaran osakkeita usealla sadalla tonnilla ja samanaikaisesti toimi valtakunnan ylimpänä ympäristön valvojana?? Ja eikö tämän jälkeen se Talvivaara pilannut usean Kainuun järven vedenlaadun aivan hirveillä päästöillä. Ja eikö se Talvivaara vielä myrkyttänyt ympäristönsä ilman niin pahasti, että yksi sen oma työtekija kuoli myrkkyihin??
Onnistuiko Keskustan Ympäristöministeri työssään loistavasti...ei ollenkaan. Anna pisteet 10...0 (0= ei lainkaan, 10 = loistavasti).
Mutta missä on "Paska-Paula" nyt? Maako hänet nielaisi?
Nii missä ?
Osmo Känä oli ainakin hetki sitten täällä
Nolla 0
Oliko tämä se muija joka halusi mummonmökkiin kymppitonnin pissavatkaimen. Entä se luga- joen päästö?
Paula Lehtomäki on myös jätevesien käsittelyssä aivan ylivoimainen ja tietää, että maaseudulla voi vähän läikytellä.
Varsinkin maaseudun mummot kannattaa Paula Lehtomäkeä satakymmenen rosenttisesti. Hoh,hoh,hooooo Lehtomäki on keskustan parhaita jäteliemen tuntijoita.
Loisti sen verran, että olisiko hörppinyt Talvivaaran altaasta vettä? Hyvin kyllä loisti.