Keskusta on ryvettynyt tosi pahasti,nyt siellä tapellaan jo täyttä häkää puolueen sisällä.pääministeri haukkuu muita valehtelijoiksi,ja itse muuttaa kertomustaan joka päivä,miten tuollaiseen mieheen on enää uskomista,todella säälittävää.Ei kokoomuksellakaan ole pullat hyvin uunissa,on mielenkiintoista nähdä seuraavissa vaaleissa miten käy,taitaa ainakin keskustan murskavoitto kääntyä murskatappioksi,mutta ketäpä siitä voi syyttää,kuin oamaa itseään.
Vaalirahoitukset
Äänestaja
7370
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Demareiltako?? tuskin. Ja itseasiassa mikäs tässä on ongelma? ei mikään, rahotusta on saatu, kaikki ovat saaneet. Tyylivirhe vain ilmoittamisessa ja sekin on puuttellisten pelisääntöjen syytä.
Siitä että onko joku kampanjatuki vaikuttanut joidenkin edustajien mielipiteeseen emme koskaan saa tietää. Ja loppupeleissä ainahan ne edustajat on siellä jonkun asialla... minusta poliittinen uskottavuus ja luotettavuus ei ole kärsinyt yhtään kun ei sitä tähänkään asti ole ollut.
taisi kolahtaa jonkun kepulaisen nilkkaan,naurattaa jo seuraavat vaalit.
siitä, että demaripomo joka pitää väistyä, haluaa vielä koputella jäätä, ilmeisesti päällään!
olemaan surkeimpiaa toisten morkkaajia, koska heiltä puuttuu hyvin yksinkertainen asia ÄLYKKYYS!
Onneksi noita älykköjä näyttää löytyvän sieltä oikealta laidalta. Mielestäni on todella surkeaa ja moraalisesti alentavaa se, että vaalituloksen aiheuttama porvareiden hallituksen synty paljastuu rahan voimalla tuotetuksi. Ihmettelen missä ovat kansalaisten arvot, rahallako voi ostaa mitä vain- tai ainakin poliittisen aseman ja vallan.
sitä enemmän kuin kepulaisilla,seuraappa tilannetta,alkaa olla kuilun partaalla koko porukka,toistensa kurkussa kiinni ,naurettavaa sakkia,pääministeriä myöten.
iltasanomissa,eikun paranee,voi pyhä sylvi,miten ne ilkee?