Olen 12.v ja haluaisin lemmikkisiilen...voitteko kertoo tarpeellisia tietoja??sekä olisi kiva tietää kuinka paljon ne maksaa??allergisoivatko ¨ne??
lemmikkisiilet...allergisoivatko?
3
1030
Vastaukset
- Guinea
Siilit on aika vaikea hoitoisia. Jos inhoat matoja niin ei siiltä kannata ottaa. Lemmikkisiileille täytyy syöttää jauhomatoja ja niiden ruoka on tosi tarkkaa. Joillakin allergisoivat ja joillakin ei. Kannattaa lukea siili yhdistyksen sivuilta tietoa.
- daaappe
mee tuolla keskusteluun, niin löytyy vaik mitä.
hinta n. 300e, ei kannata ostaa kuin rekisteröidyltä kasvattajalta. - Siili_Lover
Olet oikeilla raiteilla! Minäkin rakastan siilejä ja olen hankkimassa sellaisen. Ne eivät aiheuta allergia kohtauksia tai riippuu kuinka allerginen olet..
http://www.lemmikkisiilit.net/index.htm
Käyppä tuossa osoitteessa nii ongelmat ratkeavat!! ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741