Sellaista olisin tiedustellut, että mistäpäin Turkua löytyisi hyvä tilaussauna? Hyvällä tarkoitan kostean kuumia löylyjä ja hyvää hygienian tasoa, enkä niinkään muiden oheistuotteiden korkeaa tasoa. Hinnalla ei ole suurta väliä.
Minkälaisia kokemuksia löytyy?
Kiitoksia kommenteista.
Minkälaisia kokemuksia löytyy?
Kiitoksia kommenteista.
Vastaukset 25
Vanhimmat
http://picasaweb.google.fi/sauna.turku/SaunaEsite/photo#5161671920564372722
Oletko kysynyt avantouimareiden saunaa? Uusi saunarakennus sijaitsee Ispoisten uimarannalla. En ole vielä itse päässyt testaamaan, mutta sen tiedän, että tiloja saa vuokrattua!
www.turkutouring.fi löysin keväällä sopivan
www.turunavantouimarit.fi
osoitteesta http://www.saunaan.fi
Tolta sivulta löytyy Turustakin useampi paikka.
Tuolta löyty kenties useampikin sopiva paikka
http://sites.google.com/site/tilaussaunat/
Turun ehdottomasti tyylikkäin ja edustavin saunatila löytyy täältä:
http://www.theone.fi/
tästä linkistä pääsee vielä suoraan ihailemaan saunan kuvia:
http://www.theone.fi/thesaunagal.html
Itse useat löylyt tuolla heittäneenä voin lämpimästi suositella!
Myös Kärsämäessä sijatsevalla leaf areenalla on hyvät saunatilat ! siistit suihkut, moderni sauna ja palju löytyy.:)
tuntumassa jarrumiehenkadulla Turun työnantajayhdistyksen tilat. On hyvä tilava sauna ja muutkin tilat
Moi!
Turusta löytyy Galaxie Centerin saunatila www.galaxie.fi
Osoite on Eerikinkatu 30, 20100 Turku
ja yhteystiedot: turku(a)galaxie.fi, p. 010 423 3237
Sauna-osastolle mahtuu 20 henkilöä. Isossa oleskelutilassa on mm. tv ja Playstation 3.
Tervetuloa!
Älkää vaan ikinä ottako the sauna nimistä paikkaa raisiosta.ekaks et palju aivan järkky ja piha kamala. karaoke vehkeet on playstation ilman levyjä .omista yrittää nyhjätä lisä maksua kaikista myöhemmin laskuilla.sisällä on tosi hieno savuttava grilli joten unohtakaa makkarat..
miten palju on järkky?musta joka paljun reunassa on on piipusta tuleevaa nokea.piha on aidattu 3m korkealla aidalla.se piha jota tarkoitat ei ole the saunan piha.vaan huoltoyhtiö tuomisen ja heidän vuokralaisten.nyt on karaoke laitteet kun asiakkaat tiputti niin monta kertaa edelliset ja ps toimii karaoke laitteena aivan mainiosti.ja elli osaa laittaa savu imuria päälle niin ei se saunan vika ole.vai mitä.
te olette varmaan se porukka joka jätti veriset pyyhkeet ja palju myssyt pitkin poikin ette tiedä mitä tarkoitetaan roskiksella.teidän jälkeen siivottiin 6 kertaan lattiat pestiin seinät verta oli joka puolella ja oksennukset pitkin wc tiloja.3 vuoden aikana ei ketään ole käyttäytynyt tollain kun te ja jätitte laskusta maksamatta puolet omalla luvalla.toivottavasti ette ikinä tulekkaan the saunaan se on tarkoitettu ihmisille jotka osaa käyttätyä vuokraamassaan paikassa.jos vuokraa saunan se ei tarkoita että omistaa sen.mutta tämä olikin viimeinen lastentarha joka siellä on ollut.ja jos puilla lämmitetään paljua niin sieltä tulee myös nokea mutta ostin 500€ kannet että se on saatu hallintaa.me pestään palju joka kerta käsin puhtaaksi.ja vielläkin saa tuoda omat juomat ja ruuat jos haluaa.
yksityisissä saunoissa valvontakamerat kuvaamassa?
Tää on ihan kunkku mesta: http:www.cigges.fi
Suosittelen, tää on siinä Linnan vieressä.
Tää on ihan kunkku mesta: http://www.cigges.fi
On siinä Linnan vieressä, suosittelen.
Vietettiin kesällä kaveriporukalla synttäreitä TPS:n vanhoissa saunatiloissa Uudenmaankadulla. Urheilusauna taisi olla nimi. Oli ihan tasokas paikka. Mukava kun oli iso kattoterassi missä pystyi polttamaan ja vilvoittelemaan saunan jälkeen. Omat juomat sai ottaa myös mukaan, mikä oli iso plussa. Pieni miinus kun ei ollut karaokevehkeitä. Hinta oli kohtuullinen. Voin suositella. Sivut löytyy http://www.urheilusauna.fi
Olympiasauna Urheilupuistossa.
Parhaan saunan tuntee sen mainoskyltistä: RAKASTU SAUNAAN, jossa R-kirjaimesta on raavittu oikea etujalka poikkeen...
Visit Turun sivujen lisäksi kattavasti saunatiloja löytyy myös Venuu.fi:stä (http://venuu.fi/saunatilat/turku). Diggailin itse mm. näistä kun viime vuonna saunailtoja järkkäiltiin muutamaan otteeseen.
http://venuu.fi/tilat/nummen-sauna-saunatilat
http://venuu.fi/tilat/ravintola-mauno-saunatila
Hei,
ei ole ihan Turun keskustassa, mutta upeat saunatilat: www.saunaparoni.fi. Oltiin tuolla holvisaunassa jouluna ja upea kokemus. Hinnastakin voi neuvotella riippuen ajankohdasta!
Kimmo
Itse löysin ja varasin saunatilan turusta SaunaOnlinesta http://www.saunaonline.fi/saunat/turku
Orikedon sauna on edullinen ja pihalta löytyy paljukin: http://www.saunaonline.fi/saunatilat/orikedon-sauna
Muutama vuosi sitten tuli käytyä myös Urheilusaunassa: http://www.saunaonline.fi/saunatilat/urheilusauna
Nummen saunaa ainakin helkkarin moni omasta tuttavapiiristäni toitottaa.
Seassa on satunnaiskävijöistä vakisaunojiin.
Mutta tiedä sitten, onko millainen todellisuudessa..Itsellä jäänyt nuo yleiset saunat ihan sen varaan, mitä uimahalleissa on tullut saunottua. Eli omakohtaista kokemusta ei ole.
mikä on sauna ?
www.turkusauna.com