Milloin alkaa hillastus?
Vastaukset 9
- kun....
marjat ovat kypsiä. Luultavasti jotkut repivät niitä jo raakoina.
- n.ipa
Tornion korkeudella on jo kukassa , mutta ne pohjoisen rotuhillat juhannuksen aikoihin.
Olen hakenut aina n. 40.v.n ajan saasteettomat kotihillat Muoniosta. Olen kirjoittanut aiheesta kirjan nimeltään , Kiehtova tervastuli.
Jos olet aiheesta kiinnostunut , niin kirjakaupoissa se on myytävänä. Kirja kertoo pienen huumorin kera hillastuksesta , kalastuksesta ym. hauskoista ja vähemmän hauskoista sattumuksista... ihmiskuvauksia ja "kilttiä" seksiä unohtamatta.- mainostamaan?
Oliko tuo nyt tarpeellista? Jos ei kirja myy, niin myyntiponnistelut voisi suunnata kaupallisten kanavien kautta.
- Nimetön
mainostamaan? kirjoitti:
Oliko tuo nyt tarpeellista? Jos ei kirja myy, niin myyntiponnistelut voisi suunnata kaupallisten kanavien kautta.
HERKKÄNAHKAINEN
- kukkii, mutta
Nimetön kirjoitti:
HERKKÄNAHKAINEN
pölyttäjät puuttuvat. Että se niistä hilloista, elleivät säät lämpene pikaisesti.
- Pakkasen panemia
kukkii, mutta kirjoitti:
pölyttäjät puuttuvat. Että se niistä hilloista, elleivät säät lämpene pikaisesti.
ei tarvinne hillasatoa juurikaan odotella!
- Etelä-Suomessa
Pakkasen panemia kirjoitti:
ei tarvinne hillasatoa juurikaan odotella!
Tuleeko edes korpiin hillaa?
- suvizu
Etelä-Suomessa kirjoitti:
Tuleeko edes korpiin hillaa?
Niin, täälläkin olisi asiaskta kiinnostuneita.Mökille olisi tarkoitus lomalla suunnata ja pakastimeen olisi mukava saada täydennystä marjoista!:)
- Marjastajat
Osa supulla ja osa raakilla. Jos ei tule lämmintä kysyminen kestää elokuulle pitkään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän50967Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15848Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501788- 46727
- 42654
- 37599
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE169536Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37530Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan56487