Siis missä luuraat,olen lueskellut tarinoitasi(maha kippurassa nauraen) ja niiden puutteen myötä hauskuus on kadonnut.
MUTTA missä on SLAVA ???
Melkein jo fani.
212310
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Nyt se vielä innostuu taas satuilemaan.
kukas tämä slaava on?
olen Kaunialan sotavammasairaalassa toipumassa haavoittumisestani. Täällä ei ole nettiyhteyksiä, joten en ole päässyt teitä vähään aikaan valistamaan. Sain juuri toimivan nettiyhteyden, kun FBIn entinen johtaja J. Edgar Hoover toimitti minulle mm. CIAssa käytössä olevan satelliitti-netscapen.
Mulle toi elvis uuden caddyn, koska hän antaa sen jokaiselle, joka ilkeää vain pyytää.
ps. Onko Hoover imetty hooverilla uurnastaan toimittamaan yhteyksiä :)
Koska, minua taas kysellään, katson parhaimmaksi vastata.
Olen ollut kuntoutuksessa ja omaehtoista treeniä olen tehnyt koko ajan, aseet ovat tulleet tutuiksi, koska olen pystynyt aika hyvin harjoittelemaan veitsitekniikoita samoin pamppuja ja pistoolitorjuntoja.
Neuvotteluja suomen toiminnasta olen käynyt kovasti, katsotaan nyt mitä tulee ja tuleeko mitään koska esim Hipkolta olisin saanut vain 2 tuntia viikossa aikaa opastaa combat hapkidoa ja tuo tuntimäärä ei minulle riitä.
Krav maga Maor systeemin suomen toiminnasta on ollut paljolti neuvotteluja, mahdollisuus tulikin Vantaan Myyrmäen suunnalta aloittaa krav maga, koska Combat Akatemia lopetti siellä toiminnan, salivuorot ovat vain sielläkin vähissä.
Lahden suunnalta saisin mahdollisesti joitakin vuoroja Korean hapkido toimintaan.
Nyt olen saanut hyvän tarjouksen myöskin saksasta jossa olisi mahdollisuus aloittaa oma koulu ,jossa opettaisin Maor Krav magaa ja Hapkidoa, saksalaiset ovat luvanneet tukensa myöskin suomen toimintaan, mutta rahavarat eivät riittäne oman salin perustamiseen, saksassa se taas olisi mahdollista, suuremman harjoittelijamäärän kautta.
En mielelläni kotimaatani jättäisi kuitenkaan ja tuo saksan toiminta olisikin pelinavaus, suomeen siirtyisin kylläkin myöhemmin takaisin.
Sain viime viikolla vieraita, kommandotovereita Israelista, tuolta surulliselta retkeltä tulivat vierailemaan, saunoimme ja harjoittelimme aitoa Israelin kommando krav magaa saaressa suomen olosuhteissa, oli taas liikuttava ja mielenkiintoinen tapaaminen.
Katsotaan miten hommat etenevät Terv.
Slava 3 dan Korean hapkido, opettajaarvo ,Krav maga Maor system.
Tiesin että rupeat perumaan puheitasi, kun syksy saa. Eikös toiminnan pitänyt alkaa syksyllä. Käyppäs vaikka siellä vantaalla ihan näytillä, niin tiedetään että olet oikea henkilö, ok? Varmasti kiinnostuneita olisi näkemään millainen superhessu sieltä tulee :)
Slava olet todella säälittävä pelle.Laitoin viestin vain nähdäkseni,vastaisitko heti siihen.Olet teini ikäinen runkkari " GET A LIFE "
niin on kotoisampi olo pojulla. Eikös hän ollut niitä pizzan mässyttäjiä?
Puheita ei ole peruttu, mutta salivuorot ovat kiven takana ja tuo israelin reissu viivästytti pahasti hommia.
Tuolla Vantaan puolellakin minut usein näkee, esim Myyrmäen ja Tikkurilan urheilutaloilla usein harjoittelen, selässäni ei lue mitään Slava leimaa, mutta kun ja jos toiminnan aloitan, pidän kyllä kurssiesittelyn.
Mikäli toimintani keskittyy Saksaan, tulen kyllä pitämään seminaareja suomessa, ja niihin ovat kaikki täysiikäiset tervetulleita.
Slava 3 dan korean hapkido, krav maga Maor.
ETkö sen vertaa ole viitsinyt ottaa asioista selvää, että HIPKO:lla opetetaan Sin moo Hapkidoa?
:D
Slava, tuo rahanimun mestari aikoo ottaa keskarimahansa kanssa rahat pois tyhmiltä aivan kuten parissa muussakin lajissa on jo huomattu.
Kurssimaksut pilviin, vuosi harjoittelua salilla jossa salin sensei puristaa toisia läskimahaisia huijareita toverillisesti ja sen jälkeen laji on niin sanotusti "SIINÄ". Pitäkää tunkkinne pojat, mutta rahat saa typeriltä nämä Slavat ja Slovot aina irti.
Todellinen markkinamies, mainostaa aivan saatanasti netissä jotain omatekoista seli-seli-lajiaan ja sen jälkeen vetää kiinnostuneita jonkun itse kehittämänsä kyhäelmän pariin. Joka lajista voidaan ottaa vaikkapa yksi tekniikka ja väittää sitten kirkkain silmin uutta lajia yhdistelmäksi aikaisemmista "KOVISTA" harjoituksista.
Näitä Slavoja ja Slovoja on aina ollut, harmillistä näissä huijareissa on se, että he mustaavat rehellisten harrastajien maineen paskapuheillaan ja seli-seli-harjoittelullaan. Suosittelen lämpimästi lopettamaan tämän slavan provosoimisen, koska en usko kyseisen henkilön edes pääsevän huijarien tasolle, sen verran lapsen tasolla jutut ovat.
Kannattaa ensin tutustua saliin ja kuinka kauan salilla on harjoiteltu, onko vetäjinä muitakin kuin yksi keskimahainen ukkeli, joka vetää "TODELLA LUJAA TREENIÄ VÄLILLÄ JOPA ITKU SILMÄSSÄ" (näin mainoksissa luvataan). Näinhän Slavakin täällä tilittää. Kommandotoverini, joopa joo.
Mutta ottakaa ihmeessä osaa tämän Slava-palleroisen juttuihin niin tulette huomaamaan miten kova vedättämään tämä Slava on. Jopa nimimerkki vaihtuu tarvittaessa, vaan mac-osoite ei. Saatika että olisi älyä vaihtaa ip-osoitetta muuten kuin palveluntarjoajan mukaan.
Kas vanha ystäväni, V-mies on ilmestynyt ,taas leukailemaan, kauan olet piilossa pysynytkin, sinua varmmaankin hävetti nuo haasteesi, joihin et uskaltautunut kuitenkaan.
Olet tervetullut ,sinäkin V-mies alkeiskurssilleni mikäli olet 18 vuotta täyttänyt.
Minä opetan realistista ja kovaa kamppailua ja siellä eivät kauan rehentelijät ja paskanpuhujat pärjää.
Minä otan ,aina asioista selvän, olisit sinäkin ottanut, Hipkossa, opetetaan Sin Moo Hapkidon, lisäksi Combat hapkidoa, Pekiti Tirsia Kalia, Taekwondoa, nyrkkeilyä.
Minun opetuslajini olisi ollut Combat Hapkido ja osin Kali, mutta 2 tuntia viikossa ei minulle riitä, siksi haen salivuoroja.
Slava 3 dan Korean Hapkido, Krav maga Maor.
Missä ja kenen myöntämänä ja milloin olet slava suorittanut hapkidon dan-arvosi? Miten muuten Korean Hapkido eroaa muista Hapkido-tyyleistä(en ole ennen tyylistä nimeltä Korean Hapkido kuullutkaan...), esim. Sin Moo, Hwardo etc?
Slava älä jätä kotimaatasi, tuo se Maor Krav maga tänne Vantaalle.
Totta on että Caff meidät hylkäsi ja täällä myyrmäen suunnalla on paljon innokasta porukkaa treenaamaan.
Vuoroja voisi kysellä urheilutalon lisäksi, rajatorpan kalliosuojasta ja täällä myyrmäessä on myöskin yksityisiä liikuntasaleja, joista voisi tilaa saada.
Kapap krav maga
vaan sinne Myyrmäen luusereille.
Slobo
.. kun slava ilmestyy vain kun häntä kutsutaan..
Hän sai ihan sattumalta hyppysiinsä mikron samalla kun hänestä väsättiin topikki tänne. Melkonen super-slava
Eli on joku koululainen todennäköisesti. Mukavaahan se on hänestä yrittää trollata, mutta olen alusta asti pitänyt häntä jonain Black Beltin lukijana, joka on ehkä käynyt jonkin karaten peruskurssin. Sitäpaitsi KUKAAN tuolla tasolla oleva, mitä hän väittää itsestää, tuskin täällä kirjoittelisi alligaattoripainistaan ja kommando iskuistaan Israelissa :)Jos häntä kysytään jonnekkin, niin aina tulee joku este tai hän lupaa tulla myöhemmin, puhumattakaan, että olisi mitään lehti-ilmoittelua alkavista kursseista tms. Olisi saanut tämänkin viestiketjun aloittajan jättää näpyttelemättä slavasta yhtään mitään.
Voi teitä lapsukaisia, iltaisin yleensä treenaan, päivällä ,käyn koneen äärellä, ja teen välillä konsultin hommia.
Omaa polkua olen kulkenut lapsesta asti kun 7 vuotiaana kamppailulajit aloitin, siitä onkin kohta 30 vuotta vierähtänyt.
Olen tavannut niin uskomattomia ihmisiä ja harjoitellut sellaisten mestarien kanssa, joista te luette Black Beltistä.
Olen tavannut Inosanton, Vunakin, Madgan, olen harjoitellut Koreassa, aitoa Hapkidoa, olen harjoitellut Usassa Kenpo-karaten parhaiden kanssa, harjoittelin edesmenneen Ed Parkerinkin koulussa.
Shidoshi Stephen Hayesin oppilaana olen saanut olla, Krav magaa olen harjoitellut lajin alkulähteillä Israelissa, kunnes sain tutusttua saksassa nykyisin vaikuttavaan Anmon Maoriin opettajaani Kommando krav magassa.
Olen harjoitellut paljon myöskin suomen parhaiden kanssa, olen sparraillut Niinikedon ja Kuunon kanssa, olen harjoitellut Ilpo Jalamon kanssa, kaikki nämä mestarit ovat suuresti kunnioittamiani.
Rupatelkaa te keskenänne hauskoja, minun aikani tulee ja voin teitäkin opettaa, seminaarien ja kurssien muodossa.
Jäipä vielä mainitsematta veitsitaistelun oppini, suurelta osin opettajiani ovat olleet Jay Dobrin ja suomessa Kai westersund sekä Hannu Hiltunen.
Tässä teille taas pureskeltavaa nuoret.
Slava 3 dan Korean hapkido, Krav maga Maor.
pudottamaan toisten nimiä. Mutta kerrohhan nyt se omasi, ei voi olla niin suuri salaisuus, jos kerran tunnet kaikki ja kaikki tuntevat sinut. En käsitä mitä salaamista siinä voi olla. En usko sanaakaan höpinöistäsi ellet kerro nimeäsi.
Mikä perkeleen hörhö slava on?