http://www.uusisuomi.fi/ulkomaat/25706-ihmemarja-muuttaa-oluen-suklaapirteloksi
Saako tätä ihmemarjaa Suomesta? Tahtoo kokeilla!
Ihmemarja on hittituote jenkeissä
14
8340
Vastaukset 14
pirtelön makuista olutta tai viskiä... Sen ymmärrän kyllä jos kaikki lääkkeet maistuisivat pirtelölle ;)
- miss sweden
No täältä ainakin saa tilattua..
http://www.miraclefruit.co.uk/ - mieluummin
muuttaisi mieluummin suklaapirtelön olueksi.
- pyhän alkoholin
takia. On se niin hyvää mutta pahan makuista.
Miksi emme herättäisi Jeesusta henkiin hänhän se keksi muuttaa veden viiniksi.
siitä alkoikin sodoman ja gomorran kaltainen irstas meno. Alkoholihan tunnetusti poistaa estoja varsinkin niitä seksuaalisia.
Ja tuohon aikaan ihmiset oli muutenkin sivistymättömiä, niin siitä juopottelustahan seurasi kunnon orgiat.'
Herodes vai kuka lie sitten päätti pääsyllisen eli Jeesuksen ristiinnaulita pahoista teoistaan.
Nyt me kaikki "alkoholistit" häntä palvomme vapauttajanamme. Hän oli ensimmäinen joka rikkoi kieltolain periaatetta. Näin historia vääristyy helposti. Jeesus oli juoppohullu.
Mikähän saisi Ganjan maistumaan alkoholilta.
Sitten sekin ehkä hyväksyttisiin alkoholin rinnalle terveellisempänä ja inhimillisempänä päihteenä.- muuta.
...
- ..........
ennen kuin alkaa nurisemaan. Jos lontoo taipuu, niin tuolta voi lukea, mistä on kyse: http://en.wikipedia.org/wiki/Synsepalum_dulcificum
Tuo oluen maun muuttuminen oli vain yksi esimerkki, selvästikin ihan vaan sen vuoksi, että kiinnittäisi ihmisten huomion.
- suklaa on hyvää
juu
- saatikka oluen
suklaa on hyvää
- oluet suomessa
Suomalainen olut ja muutkin alkoholi juomat ovat pahan makuisia, Olen löytänyt ainoastaan kolme alkoholipitoista juomaa joiden maku on senverran välttävä että niitä voin juoda.
(Säästyypähän rahaa.)
Mietin tässä yksipäivä ottaessani yskänlääkettä kevät vilustumiseeni että, jos kerran lääke yhtiöille syynätään niinkin paljon rahaa kuin mitä on annettu ymmärtää
niin mikseivät ne ole alkaneet valmistaa lääkkeitä jotka oikeasti olisivat hyvän makuisia?
Jopa ne lapsille tarkoitetut MANSIKAN makuiset ovat pahoja ja kaikkea muuta kuin mansikan makuisia. >P YÖK! - voi olla miun maun mukkaan....
Jos mä halua pirtelön makua, niin ostan pirtelön. Olutta juo juuri sen oluen maun takia...
- Lontoon_trendit
Itse kyllä nautin alkoholijuomia niiden maun takia, en niinkään vetääkseni p*****t olalle. Joten ihmemarja ei minulle maistuisi.
Mutta laihduttajille marjasta saattaisi olla hyötyä, jos vihannekset maistuisivat suklaalle. Tai ehkä kahvista voisi jättää helpommin sokerin kokonaan pois.- Laura S.
Uskon että tämä marja olisi mahtava diabetikoille jotka, eivät voi syödä sokeria kun vain rajallisen määrään :)
- virkaheitto
No tämähän se tästä vielä puuttuikin! Nyt voi kossuakin juoda ilmeisesti kokonaisen pullon kertaheitolla.
- Minä tietenkin
Menin ja soitin tukkuun että nyt pojat liikettä renkaisiin. Haluan juurikin tuota suklaisaa marjaa. Sitähän tulee suomeen markkinoille... Sanokaa mitä sanotte, mutta minä ostan ainakin kokeeksi ja kritisoin sitten vasta. Suomessa kyseistä tuotetta ei ole vielä. Perjantaina tiedän saanko tukun pojat hakemaan vai pitääkö itse käydä hakemassa... En halua oluesta suklaapirtelön makuista mutta minun kaltaiselle ihmiselle kyseisestä tuotteesta saattaa olla suurikin hyöty makean nälkään silloin kuin se iskee. Tai itsehhän olen rajannut tuotteet mitä syön ja mitä en ja jo sillä tavalla saanut pudotettua 10 kiloa muuttamatta mitään muuta, mutta kyseinen tuote antaisi vaihtelua makuihin. Eli samaa sapuskaa mutta täysin eri maku. Jos toimii kehutulla tavalla, niin miksi en ostaisi?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1371762
Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta2331178Johanna Tukiainen oli seonut ja hyökännyt ystävänsä kimppuun.
Ollut suora lähetys ja repinyt hiuksista ystäväänsä.172855Olen Aito Narsisti
Kysykää mitä haluatte liittyen tähän aiheeseen. Joitain kokemuksiani asiaan liittyen voin harkintani mukaan jakaa.258622- 33581
Outo liikkuja
Tämä tyyppi josta kirjoitettiin Ähtärin Ilmoitustaululla. Joka yritti varastaa auton meijeritieltä. Hän liikkui koulut12551- 218544
- 189531
Iso käsi pormestarille hyvin hoidetusta työstä
Puolangan kunta on siistinyt Paljakan rinteitä kesän aikana – yksi keskeneräinen lakiasia hidastaa vielä rinnekeskuksen19464- 41456