Kaunko on kauan?

11kk

Taustaa

Olin uskoton, ja tunnustin tämän yhden fyysisen hairahdukseni vaimolleni. Valitettavasti olen myös harrastanut netti- ja puhelinjuttuja mutta niitä nyt ei ole sotvittu kauheasti.

Seksi tietty loppui heti kun "tunnustin". Tällähetkellä meillä mene suhteellisen hyvin - asioista on keskusteltu. Olo on läheinen mutta ei fyysisesti.

Jos sulla on kokemuksia vastaavasta niin miten kauan kesti ennekuin joknkinäköinen normaali seksielämä taas alkoi?

Miten etenitte takaisin seksiin?

M37

7

1556

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kun mieheni

      petti minua, päädyimme heti sänkyyn. Ei sinänsä hyvä ratkaisu, sillä hän pettää aina kun on mahdollista ja sitten joskus myöhemmin kännipäissään menee tunnustamaan kaiken. Selvänä ollessa kiistää sen.

      • Typerä mies

        Itse tein saman moan ja tunnustin pettäneeni. Sen jälkeen panimme kuukauden verran kuin kanit, kai naiseni halusi todistaa että kyllä hänkin osaa. Sitten tuli stoppi ja kai se luottamuspulasta johtuu. Ny melkein vuoden jälkeen alkaa taas seksi kukoistaa.


    • sama juttu

      kesti muutaman kuukauden. Halusin jatkaa lasten takia. En kuitenkaan enää nauttinut seksistä, koin sen vastenmieliseksi, enkä luottanut mieheen. Ero siitä tietenkin tuli, nyt vain harmittaa, ettemme eronneet heti. Toista kertaa en edes yrittäisi. Jos ei kerran yksi nainen riitä sinulle, niin mitä järkeä vaimosi on edes yrittää? Kerran pettäjä aina pettäjä, jos teillä on lapsia niin erotkaa heti. Turha aiheuttaa heille enempää kipua kun on pakko, kun isi ei osaa pitää kaluaan housuissaan.

      • sitä että

        onko se nyt aina lasten kannalta paras ratkaisu jatkaa suhdetta, vaikka muut asiat on päin persettä. Kyllä lapset vaistoavat hyvin helposti sen, jos vanhempien välillä ei ole kaikki kunnossa.


      • Petetty pettäjä

        Tässäpä voisi äityä kysymään, että miksi se miehesi petti? Ehkäpä hän ei ollut onnellinen parisuhteessanne. Se pettäjä voi nääs olla uudessa parisuhteessa sopivan, hänelle "sen oikean" kummppanin kanssa mitä uskollisisin aviomies. Aina eivät kemiat vaan satu kohdalleen ihan loppupeleissä. Näin meillä.


      • ....
        Petetty pettäjä kirjoitti:

        Tässäpä voisi äityä kysymään, että miksi se miehesi petti? Ehkäpä hän ei ollut onnellinen parisuhteessanne. Se pettäjä voi nääs olla uudessa parisuhteessa sopivan, hänelle "sen oikean" kummppanin kanssa mitä uskollisisin aviomies. Aina eivät kemiat vaan satu kohdalleen ihan loppupeleissä. Näin meillä.

        kemiat satu kohdalleen, niin ehkäpä sitten ei olisi pitänyt olla suhteessa kyseisen henkilön kanssa. Oli kemiat millaiset vaan, niin ne ei anna kellekään oikeutta toisen pettämiseen ja "hyväksikäyttöön" (jos ei kerran toisen kanssa edes oikeasti halua olla).

        Jos minulta kysytään, niin kaikki, niin miehet kuin naisetkin, jotka ovat puolisoaan pettäneet, voitaisiin laittaa riviin ja ampua aivot pellolle.


    • ansaitsee

      paremman miehen. Olet roskaa. Sinuun ei voi luottaa. Liekkö olet jo tartuttanut irtosuhteesta saamasi kupan ja kymmenen muuta tautia häneen?
      Vaimosi ansaitsee kumppanin johon hän voi luottaa kaikkina aikoina ja kaikissa tilanteissa. Sinä et valitettavasti ole enää luettavissa sellaiseksi. Yksi kerta riittää.

      Jos olisin vaimosi, en enää koskaan haluaisi sinua. Jo ajatuskin oksettaa...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      92
      5414
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      77
      4741
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      138
      4699
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      367
      2124
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      96
      1778
    6. 99
      1637
    7. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      257
      1517
    8. 356
      1232
    9. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      58
      1064
    10. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      200
      1031
    Aihe