"Ari Koivunen on kiistatta tämän hetken kuumin suomalainen heviartisti.
Vuosi sitten julkaistu debyyttialbumi Fuel For The Fire myi hurjat 75 000 kappaletta!
Nyt vuosi myöhemmin Ari Koivunen bändeineen julkaisee toisen albuminsa nimeltä Becoming.
Takana on vuoden sisään heitetyt yli 100 keikkaa - ja se kuuluu albumin jäljessä.
Becoming on hevimpi, monipuolisempi ja kokonaisempi kuin menestynyt edeltäjänsä.
Ari Koivunen keikkailee ahkerasti läpi kesän ja näkyy mediassa isosti"
Näkyy mediassa isosti? Mitäköhän tuo tarkoittaa? Kiinnitin myös huomiota siihen, ettei levy ole TV kampanjatuote.
Vuosi sitten julkaistu debyyttialbumi Fuel For The Fire myi hurjat 75 000 kappaletta!
Nyt vuosi myöhemmin Ari Koivunen bändeineen julkaisee toisen albuminsa nimeltä Becoming.
Takana on vuoden sisään heitetyt yli 100 keikkaa - ja se kuuluu albumin jäljessä.
Becoming on hevimpi, monipuolisempi ja kokonaisempi kuin menestynyt edeltäjänsä.
Ari Koivunen keikkailee ahkerasti läpi kesän ja näkyy mediassa isosti"
Näkyy mediassa isosti? Mitäköhän tuo tarkoittaa? Kiinnitin myös huomiota siihen, ettei levy ole TV kampanjatuote.
Vastaukset 15
Vanhimmat
mitä muuten tarkoittaa tuo, ettei ole TV kampanjatuote. Eikö sitä siis aiota mainostaa telkkarissa, vai mitä ihmettä.
Mutta voihan tuo tietenkin muuttua, mutta ilmeisesti ei ole tv mainontaa.
Eipä suuresti ole levyä muutenkaan mainostettu. Eikä GMAR sinkkuakaan. Jos vertaa vaikka Vuokko Hovatan levyn mainontaan niin erittäin pientä tuo mainonta on toistaiseksi ollut. Luottanevat vissiin lööppeihin tai jotain.
ja jutut ovat suuri sitä mitä odottaa voi.
"Ari Koivunen on kiistatta tämän hetken kuumin suomalainen heviartisti."
Mahtaa Bodomia, Amorphista ja Nightwishia vituttaa, kun on kiertueita pitkin maailmaa, levyjä myydään ja biisejä soi radioissa, ja silti Ari Koivunen (jonka musaa ei kuule missään) on "kuumempi". BUHAHAA!!!
näitä tulokkaita Suomen pienissä kuvioissa, joten rauhoitu. Ei Arin suosio ole pois cobilta, nw:ltä ym maailmallatunnetuista suomibändeistä. Onhan jotkut hevibändit antaneet Arille jo krediittiä siitä, että on tuonut genrelle uusia faneja. Itsekin kuuntelin aikaisemmin enimmäkseen ulkomaista hardrockia ja heviä, suomalaisista lähinnä poprockia ja nw oli suurinpiirtein raskainta suomiheviä mitä kuuntelin. Nyt kuuntelen itsekin esim. juuri bodomia, sonataa, profane omenia, force majeurea ym
lähes kaikkia hevibändejä. Ainahan se suitsuttaa kaikkia mahdollisia joka paikassa. Ja muitakin kuin kamujaan.
Arppa hoitaa itse näkyvyyden, " näkyy mediassa isosti". Kyllä levy-yhtiön kelpaa, isot rahat -oma satsaus ...?
että media-kampanja on menossa. Jotkut vain eivät usko, että se on tahallista imagon luomista ja julkisuuden hakua.
mutta ei varmaan kaikki, eikä ainakaan is:n tämänpäiväinen kirjoitus, missä yritettään saada fanitkin kääntymään arskaa vastaan.
uskoa, että esim. toi "fanien pilkkaamis"- juttu olis ollu tarkoituksellinen veto. Ja vielä kun mitään "kamalaa" ei edes tapahtunut. Ei kai tuollaista julkisuutta kukaan halua itselleen? Ellei sitten haluta lopullisesti eroon mehukeikoista?
Mutta tuo "tulee näkymään mediassa isosti" kyllä mietityttää.. Luotetaanko Sonyllä tosiaan ilmiöön nimeltä Ari Koivunen joka on median hampaissa teki mitä hyvänsä tai jätti tekemättä, vai onko meille jotain ylläreitä tiedossa? Kummallista, jos levyä ei mainosteta telkkarissa ollenkaan, kun miettii että jopa spessupainoksen aikaan pyöri mainokset ainakin viikon ajan.
alkaa ihan jänskättämään..
Kukaan joka oli paikalla ei usko, sillä en vieläkään ymmärrä mistä toi juttu on kaivettu.
tikkua ristiin pane, mutta ottaa kyllä mielellään tulot itselleen.
Eipä sony ole muutakuin rahat käyny keräämässä. Mitään ei ole sijotettu, mutta saatu kylläkin. Levy-yhtiölle oli tuottoisaa.
Pakkohan se on sitten itse promota kun levy-yhtiöltä ei irtoo eurookaan. Ei sille kyllä tarvis maksaakkaan tyhjästä työstä.
kuka näitä Ari-juttuja lehtiin syöttää? Kyllä siinä on markkinamiehillä sormensa pelissä, kun artistista on lehdet täynnä juttuja juuri ennen levyn ilmestymistä.
olleet päätään aukomassa. Kyllä Ari ite sen homman on hoitanut.