Korollinen luotto

Jos Visalaskua on 400e, ja korollisen luoton määrä 300e, niin olenko silloin velkaa yht. 700e, vai sisältyykö tuo korollisen luoton määrä tuohon normaaliin visalaskuun, eli 400:sta eurosta on korollista luottoa 300e?
3367
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

vastauksia tähän?

Äänestä
  • kysymys kysytty joskus vuonna 2008.....

    voitko olla yhtä pihalla vielä kahenvuoden päästä *=)

    Äänestä

  • sekasin,, kirjoitti:

    kysymys kysytty joskus vuonna 2008.....

    voitko olla yhtä pihalla vielä kahenvuoden päästä *=)

    no en mut en viittiny tehä uutta topickii ku oli toski suoraa samanlai kyssäri :) vastauksia mä tähä kaipaan enkä vittuilua mut en yllättyny suomi24 tasosta taas jälleen kerran...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


FireFox- kirjoitti:

Jos Visalaskua on 400e, ja korollisen luoton määrä 300e, niin olenko silloin velkaa yht. 700e, vai sisältyykö tuo korollisen luoton määrä tuohon normaaliin visalaskuun, eli 400:sta eurosta on korollista luottoa 300e?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu