Uusi

6319
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

koska hallitus ilmoittaa erostaan?

Äänestä

vihainen moisesta hölmöilystä! Kyllä tuo keskustan ketkuilu on käsittämätöntä.. Ja ihan aikuisten oikeasti, montako todellista työpaikkaa noista halpaa skeidaa myyvistä halleista syntyy? Siis ihan rehellisesti..
Toisaalta keput syö kepujen rahat, eli siinä mielessä ihan oikein. Ongelmat tulee sen jälkeen, että kepu joutuu veronsiirtoja lisäämään kepukunnille. Voihan Juhantalo!

Äänestä

Demarit ne vasta ketkuja.

Äänestä

jatkaa kunnes yhdistetyt kunnalis- ja eduskuntavaalit on käyty?

Äänestä

Mitä tulee seuraavaksi.
Iltapäivälehdet paljastaa palapalalta vaalirahoituksien sotkuja.
Huomenna tulee varmaankin lisää paljastuksia!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


uutinen kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200806077762527_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu