Keskustelu laimentunut?

Olen parin vuoden ajan seurannut sivusilmällä näitä Viron keskusteluja täällä Suomi24: ssä. Vaikuttaa että keskustelut ovat vähentyneet. Onko näin?
5438
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Näyttää siltä, että keskustelut ovat todella vähentyneet, sillä mitään asiallista keskustelua tällä foorumilla on vaikea saada aikaan. Ketäpä tervejärkistä tavallista ihmistä jaksaisi kovin pitkään kiinnostaa molemminpuolinen Eesti- Suomi -loanheitto, johon tuntuu ottavan osaa myös venäläisväestö..

Äänestä
  • kissme on oikeassa, kuten voimme todeta. Inkeriläisten vastaanotto loi maahamme venäläisvähemmistön, jolla on viha virolaisia vastaan.
    Kuten virossa puhutaan viidennen kolonnan olemassa olosta on se myös meillä tätä päivää.
    Viides kolonna rakentuu hitaasti sisäämme ja rahvas ei sitä "näe".

    Koivisto meni sekaisin ja alkoi veväläisten sisäämarssi......

    Äänestä

Lollidega pole mõted kak........... eks ju?

Äänestä

Siin tegutsevad täies jöus kohalik punanurk koos oma sputnikutega, analyytikud, kaardipanijad, ennustajad, majanduseksperdid, venemaa ja lääne pruhvessorid jne jne. Elu nagu lillelaadal.:)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


wellu kirjoitti:

Olen parin vuoden ajan seurannut sivusilmällä näitä Viron keskusteluja täällä Suomi24: ssä. Vaikuttaa että keskustelut ovat vähentyneet. Onko näin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu