fakta: SAK-rahoitus sdp:lle jäävuoren

Totuushan on se, etä SAK;n vaalirahoitus on vain jäävuoren huippu demareille.
Sen tietää jokainen ja on vain ajan kysymys että koko sdp;n likainen peli paljastuu kokonaan.
1102
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ikäni olen ollut ammattiliiton jäsen johon liittoon kuuluu noin neljäkymmentä eri alaa. Aluksi tuntui ihan hyvältä tuo yhteinen liittoon kuuluminen kunnes alkoi valjeta pikkuhiljaa miten demokraatiton ay toiminta on. Ei ole merkkiäkään suhteellisen vaalitavan käyttöön otosta liiton vaaleihin, ei, sillä turvataan että listat turvaa aina punaravattisen edustajan valitun paikalle ja muitten äänet pannaan yli laidan.
Suututaan jos tuota menoa menee arvostelemaa, sen verran pitäisi olla asiolle rehellinen että tämä vääryys oikistaisiin ja alettaisiin kohtelemaan meitä toispuolueen ihmisiä tasavertaisina jäseninä.
Sitten kun tulee vaalit luottamusmies laumat ja liittojen toimitsijat kiertelevät ympäri maata meidän jäsenmaksurahoilla levittäen vain sitä kahta oikeaa vaihtoehtoa, niin valtakunnallisissa kun liitonkin vaaleissa. Tämä on asia joka painaa ja harmittaa, eikä poistu ennenkuin peli avataan avoimeen keskusteluun jossa ei sitten verhon taakse paeta. Tietysti sanotaan että liiton säännöt vaaleista sanoo näin, mutta onko kellään tullut mieleen että ne säännöt ovat VÄÄRÄT ja muutettava.
Helppo on meiltä jäseniltä kysymättä mitään viedä rahat tuohon pohjatttomaan Demari peliin. Ja sitten ollaan niin viattomia ja DEMOKRAATTISIA että ilettää.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


huippu x kirjoitti:

Totuushan on se, etä SAK;n vaalirahoitus on vain jäävuoren huippu demareille.
Sen tietää jokainen ja on vain ajan kysymys että koko sdp;n likainen peli paljastuu kokonaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu