PENSAN HINTA RÄJÄHTI PILVIIN

Tänään on kipuraja ylitetty - keski-suomessa kallein hinta on 1,80 ja dieselin 1,60 €. HUOM tämä ei ole
painovirhe vaan totta.

Voi olla että kahden euron raja ylitetään jo ennen
viikonloppua. Vihreät ym ovat aina toivoneet että
pensa on kallista.
9309
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Jos tarkoitat laukaa-jkl välissä olevaa seo:a niin siinähän on aina ollut helkkarin kallista bensaa. Siellä oli 95 1.800 E/L niin muualla 95 maksoi 1.549E/L

Äänestä
  • vuoden lopussa 2,5 €/ltr

    höpö,,,

    Äänestä

  • maksat mielellään kirjoitti:

    vuoden lopussa 2,5 €/ltr

    höpö,,,

    toukokuun alussa, jossa bensanhinta nousee syksyyn mennessä 1,90e. Sillon bessa 1,39. Hiukan tuntu utopialta nyt ei enään.

    Perussuomalaisten ajama bensaveron tasaminen on toteutettava. Timo Soini taas asialle, kun hinta nousee niin vero laskee.

    Pekkarisella pieniä haluja muuttaa verojärjestelmää.

    Optiojaettavaa on taas muutamalle jo rahassa kylpevälle henkilölle. Näin kansaa kyykytetään.

    Katainen vastustaa, koska valtionkassa nousee mitään tekemättä. Ja hallitus on onnistunut tolouspolitiikassa verotulojen lisääntymisellä.

    Äänestä

BIO POLTOAINEITA JA TULEE TYÖPAIKKOJA, JA MAAILMA PELASTUU. tÄMÄ LUUO POHJAA ÄÄRILIIKKEILLE JA ME VOITAMME TAISTELUN.!!!!!! ELÄKÖÖN PS!!!!!!!

Äänestä
  • Sinut HUUTAMAAN! Otappa lääkkeesi poju!

    Äänestä

Tässä on vanhin persun pensavoivottelu!

Äänestä

Me murskattiin kalja ja bensa.

Kansa kiittää tekemällä viinanhuuruisen, öljyisen jytkyn meille

Äänestä

Tärkeimmät asiat meille ovat olleet jo vuodesta 2008 lähtien:
1. Pensan hinta
2. Pensan hinta
3. Pensan hinta

Äänestä

Nyt kun Peltomiehen kortti on hyllyllä onkin pensa halpaa. Aina rattijuopottelunkin ajankohta menee pielee, piru sentään.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Hinta : 1,80 € ! kirjoitti:

Tänään on kipuraja ylitetty - keski-suomessa kallein hinta on 1,80 ja dieselin 1,60 €. HUOM tämä ei ole
painovirhe vaan totta.

Voi olla että kahden euron raja ylitetään jo ennen
viikonloppua. Vihreät ym ovat aina toivoneet että
pensa on kallista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu