6 viikkoa pitsiturnaukseen!

Kalle KalPan paidassa

KalPan supermiehistö mahdollista nähdä ensimmäistä kertaa 25.7. Raumalla. Onneksi olkoon Rauma! Kalle Sahlstedt, Sami Kapanen, Jussi Timonen, Toni Häppölä, Vince Bellissimo, Mika Strömberg, Tuomas Kiiskinen, Mika Järvinen jne.

-KalPa-

5

389

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ljublana

      Sen verran on materiaali eroa suomalaisjoukkueisiin verratuna että eiköhän venäjän superliigajengi tämän turhan höntsäpelin turnauksen vie.


      Astanalla on nimekkäämpi ryhmä kuin kellään sm-liigaporukoista. hifk,jokerit ovat sitten. kalpa on samaa harmaata massaa kuin vaasan sport.

      • insinööri-Ilkka

        Kun muistetaan vielä sekin että Barys Astanan oma sarja alkaa paljon aiemmin kuin suomalaisjoukkueiden sarja, niin Astana on harjoitellut Pitsiturnauksen aikoihin jo paljon kauemmin kuin suomalaiset seurat.

        Onneksi tänä vuonna nähdään kunnon pelejä kun mukana ei ole yhtään mestisjoukkuetta eikä sitä sarjajumboa.


    • hetken jo luulin

      maajoukkueen tulevan, kun tuota nimilistaa luin, mutta toi joku mussolini paljasti kalpaksi.

    • vauhtia riittää

      kun pelataan vajaita otteluita niin vajaatkin jaksaa puurtaa.

      • yuuuy

        Ilman ässiä ei kiinnosta koko paska yhden vertaa.Meillä täällä raumalla jaksetaan vain itkeä kun ässät ei antanut ilmaisia ropoja enään tähän turhaketurnaukseen.

        Koskahan DNA-areena poltetaan ja lukko myydään viroon ja lukon pelaajista tehdään virolaisen homoklubin erotiikka tanssijoita?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kotihoito suomussalmella

      Mitämieltä ootte suomussalmen kotihoidosta?
      Suomussalmi
      31
      4847
    2. Persujen VigeIius noIasi taas itsensä

      Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k
      Maailman menoa
      239
      4469
    3. Oli kiva nähdä sut

      vaikkakin kaukaa ja nopeasti. Tiedän kyllä tasan tarkkaan missä mennään, joten anteeksi jos pilasin päiväsi, ei ollut mi
      Suhteet
      39
      4331
    4. Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?

      Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️
      Ikävä
      36
      4194
    5. Maataloustuet pois

      Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
      Maailman menoa
      204
      4097
    6. Kohtalokas laukaus

      IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k
      Kajaani
      26
      4022
    7. Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan

      Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?
      Maailman menoa
      69
      3668
    8. Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä

      Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem
      Maailman menoa
      140
      3656
    9. Joulukinkku NYT

      Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.
      Maailman menoa
      20
      2994
    10. Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes

      Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!
      Maailman menoa
      27
      2971
    Aihe