Tämä sattui silmään http://www.iltalehti.fi/uutiset/200806107776222_uu.shtml
"Helsingin vankilan lisäksi paljusellejä on vielä muun muassa Konnunsuon, Mikkelin, Kuopion ja Hämeenlinnan vankiloissa."
Liekö paljonkin Kuopion vankilassa noita paljusellejä ja kauanko niiden täytyy sitä vatia siellä pitää?
Toisaalta näitä luksussellejä, joissa saniteetti hoituu ämpärillä, voisi käyttää erityisryhmien säilömiseen, esimerkiksi raiskaajat, pedofiilit ja muut poikkeuksellisen törkeisiin rikoksiin syyllistyneet henkilöt.
Kuopion vankila
4
2244
Vastaukset
- kovin
hygieenistä touhua kun paskoo kusee ja joku yrjöö samaan kuppiin !! ja kun jopissa saattaa olla jopa 5 ihmistä joten haju voi olla kamala sama kun toi tupakointi.. siitä oli laki säädöskin että sellaine joka ei polta niin sellaista ei ole pakko sioittaa sellasen kanssa samaan koppii jossa poltetaan !!
no laki tehty rikottavaksi myös siellä - tiedän..
Kyllähän kuopion vankilasta paljut löytyy. paljuja tyhjennellään aina kun on mahdollista päästä kerroksille. tosi kivaa hommaa kusta ja paskoa sellikaverin nähden niissä pikkuselleissä.
- Anonyymi
Oli helvetin hyvä kun oli kusisankot läänillä. Ihmettelen miksi niistä ylipäätään kitistiin. Tosi mies ei valita.🤬
- Anonyymi
Millä osastolla olit itse tuhansien aiheiden tyyppi?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2083286Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391658Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus971513- 921409
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461354Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1601276Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121208Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1231039Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89942Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.55872