Onko kenelläkään tietoa

Mitäköhän yrityksiä satamaan on nyt tulossa? vai siirtyikö niiden tuleminen Haminan kaupungin valitus prosessin myötä.
51597
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Stevecon tytäryhtiö.

Äänestä
  • Koko ajan tuo Saimaa terminals, siirtävät sitten ilmeisesti tulevaisuudessa lisää roinaa Haminan puolelle rassaamasta Kotkaa, tuskin tuonne lisää väkeä paljon tarvitsevat, siirtävät porukkaa muualta sitä mukaa kun tarvii. Ne muut lienevät valmiiksi Kotkassa toimivia yrityksiä joille löytyy nyt tilareserviä, jahka Haminan kaupunki nyt ensin häviää tuon riitauttamisvehkeilynsä.

    Äänestä

  • Ole framilla kirjoitti:

    Koko ajan tuo Saimaa terminals, siirtävät sitten ilmeisesti tulevaisuudessa lisää roinaa Haminan puolelle rassaamasta Kotkaa, tuskin tuonne lisää väkeä paljon tarvitsevat, siirtävät porukkaa muualta sitä mukaa kun tarvii. Ne muut lienevät valmiiksi Kotkassa toimivia yrityksiä joille löytyy nyt tilareserviä, jahka Haminan kaupunki nyt ensin häviää tuon riitauttamisvehkeilynsä.

    kun Seppo kehuskelee että laiturit on Haminan ja tiet. Vaikee purkaa laivoja jos ei saa ajaa laiturii. Mut siin menee sit loputkin Haminan maineesta tai kunniasta

    Äänestä

  • mitään voi tulla kirjoitti:

    kun Seppo kehuskelee että laiturit on Haminan ja tiet. Vaikee purkaa laivoja jos ei saa ajaa laiturii. Mut siin menee sit loputkin Haminan maineesta tai kunniasta

    Seppo kohta näyttää kuka on taas kuningas pistää laiturit ja tiet kiinni ja Haminan päättäjät huutaa kuorossa HALLELUJAA.

    Äänestä

  • Ihailitar minäkin kirjoitti:

    Seppo kohta näyttää kuka on taas kuningas pistää laiturit ja tiet kiinni ja Haminan päättäjät huutaa kuorossa HALLELUJAA.

    järjestävät Hannu ja muut päättäjät oikein vahtivuorotkin ettei vaan ykskään "Kotkan laiva" pääs rantautuu.Ja siitähän pitää tietysti nostaa vahtirahat, lomautetaan henkilöstöä uudelleen että saadaan kirstun pohjalle lisää jaettavaa...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hanskat kaivettu esiin. kirjoitti:

Mitäköhän yrityksiä satamaan on nyt tulossa? vai siirtyikö niiden tuleminen Haminan kaupungin valitus prosessin myötä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu