kissan murha

murtunut

talouteemme syntyi vappuna neljä sokeaa kissan pentua.annoimme niille nimet: tappi,minttu,tupsu ja vappu.ne kasvoivat ja oppivat tassuttelemaan.mutta tänään tapahtui kissanomistajan hirvein painajainen.pennut taapersivat ja leikkivät etupihalla iloisina ja vilkkaina kuten aina.minuutteja myöhemmin meni pikkusiskoni katsomaan miksi tappi ei liikkunut.hän huomasi sen niskan vuotavan verta ja juoksi näyttämään meille.se oli kuollut.ja tiedän varmasti,että naapurin kolli oli tehnyt siitä selvää.muut kissanpennut ehtivät paeta leikkimökin alle. eilen emme vielä ajatellet,että tappi kuolisi joskus.kille(pentujen äiti) oli lähtenyt hiirijahtiin juuri pahimpaan mahdolliseen aikaan.killen sisarukset tekivät kuitenkin vieraalle kollille selväksi,että se ei ollut tervetullut enää niiden reviirille.ne olivat tapelleet verisesti.kyllä olen nähnyt ihmisten tappavan kissoja,mutta en kissan tappavan kissaa.ihmiset,jotka tappavat/rääkkäävät kissoja tulisi hirttää.kissaa ei kuitenkaan tuomita tappamisesta.ne toimivat kuten kissan kuuluu.ne lyttäävät heikompansa kuoliaaksi ja jatkavat omaa elämäänsä kotinsa kuninkaana. ihmiset,jotka tosiaan välittävät eläimistä puuttuvat aina eläinrääkkäys tapauksiin ja ilmoittavat viranomaisille. eläinrääkkääjät saakoon painua vittuun ja haistakoot kaikki pitkä paska.

6

1061

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mitäsjätitte

      Ihan itseänne voitte syyttää pikkupennun kuolemasta. Kissaa ei saisi jättää ulos vartioimatta, siellä ON vaaroja. On se sitten teidän omalla pihalla tai naapurin hiekkalaatikolla.. se on väärin. Kissan on ulkoiltava aina valvonnan alla.

      • murtunut

        valvoimme kyllä.kissa vain tuli ja vei tapin.tappoi nopeasti.sisko löysi ruumiin kauempana.


      • tyyyyyyyyyyyyyyyy

        onko luonnossa elävillä kissoilla muka vartijat!? se ei ollu kenenkään syy!!!


    • adjoöh

      HAISTAKOON PITKÄN PASKAN NE ELÄINTENKIDUTTAJAT.
      ette vittu olis jättäny ulos niitä kissan pentuja idiootit!!!ettekö ees sanonu mitään niille naapureille? olisin tappanu sen kollin!!

      • vaitähh

        vai oisit kollin tappanut? taidat itse lukeutua myös eläinrääkkääjiin, etkö ymmärrä, ettei kissa voi vaistoilleen mitään? tuo oli LUONNOLLISTA käyttäytymistä uros kissalle.

        oli TÄYSIN omistajien vika että jättivät kissanpennut ulos ilman valvontaa (oli se sitten minuutti tai puolisen tuntia - miten vain - pentuja ei olisi saanut jättää HETKEKSIKÄÄN yksin).
        ja tarinasta kyllä paistaa, että pennut oli ennenkin olleet ulkona itekseen.... maailma on täysi vaaroja ja meidän omistajien tulee pitää huolta lemmikkiemme turvallisuudesta. me olemme niistä vastuussa.


    • PäTKiS!

      Toi oli aika karmeeta ja mulla on yks kissa mut se ei onneksi oo kuollu.Mun yks luokkalainen ja sen isä on tappanu kissoja ja se on kauheeta koska mua alko ihan pelottaa mut oikeesti toi sun viesti oli aika karmee ja otan osaa harmi että sille kävi nii.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stubb jo paljon tunnetumpi kuin kaikki persut yhteensä

      Nyt on aika ottaa mittaa tunnettavuudesta, herrat ja narrit! Joku tuolla toisessa ketjussa väitti, että "persujen rivimi
      Maailman menoa
      63
      10134
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      17
      6888
    3. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      73
      6578
    4. Persu Keskisarja on politiikan Uuno Turhapuro

      Asiantuntija luonnehtii Keskisarjaa Trumpin ajan Turhapuroksi, joka ärsyttää kokoomusta. – Keskisarjan känni-imago j
      Maailman menoa
      86
      6182
    5. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      68
      4746
    6. Tutkielma Marinin hallituksen epäonnistumisista rankkaa luettavaa

      Marinin hallituksen epäonnistumiset voi tiivistää negatiivisessa sävyssä seuraavasti: Hallitus teki useita vakavia virh
      Maailman menoa
      59
      4428
    7. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      44
      4368
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      13
      4321
    9. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      32
      4313
    10. Oikeistohallitusten aikaan saannokset.

      Holkerin touhujen seurauksena lama. Aho jatkoi tuhoa osaamattomuudellaan. Katainen ja alkoi talouden alamäki. Sipilä ja
      Maailman menoa
      46
      4160
    Aihe