kissan murha

murtunut

talouteemme syntyi vappuna neljä sokeaa kissan pentua.annoimme niille nimet: tappi,minttu,tupsu ja vappu.ne kasvoivat ja oppivat tassuttelemaan.mutta tänään tapahtui kissanomistajan hirvein painajainen.pennut taapersivat ja leikkivät etupihalla iloisina ja vilkkaina kuten aina.minuutteja myöhemmin meni pikkusiskoni katsomaan miksi tappi ei liikkunut.hän huomasi sen niskan vuotavan verta ja juoksi näyttämään meille.se oli kuollut.ja tiedän varmasti,että naapurin kolli oli tehnyt siitä selvää.muut kissanpennut ehtivät paeta leikkimökin alle. eilen emme vielä ajatellet,että tappi kuolisi joskus.kille(pentujen äiti) oli lähtenyt hiirijahtiin juuri pahimpaan mahdolliseen aikaan.killen sisarukset tekivät kuitenkin vieraalle kollille selväksi,että se ei ollut tervetullut enää niiden reviirille.ne olivat tapelleet verisesti.kyllä olen nähnyt ihmisten tappavan kissoja,mutta en kissan tappavan kissaa.ihmiset,jotka tappavat/rääkkäävät kissoja tulisi hirttää.kissaa ei kuitenkaan tuomita tappamisesta.ne toimivat kuten kissan kuuluu.ne lyttäävät heikompansa kuoliaaksi ja jatkavat omaa elämäänsä kotinsa kuninkaana. ihmiset,jotka tosiaan välittävät eläimistä puuttuvat aina eläinrääkkäys tapauksiin ja ilmoittavat viranomaisille. eläinrääkkääjät saakoon painua vittuun ja haistakoot kaikki pitkä paska.

6

1067

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mitäsjätitte

      Ihan itseänne voitte syyttää pikkupennun kuolemasta. Kissaa ei saisi jättää ulos vartioimatta, siellä ON vaaroja. On se sitten teidän omalla pihalla tai naapurin hiekkalaatikolla.. se on väärin. Kissan on ulkoiltava aina valvonnan alla.

      • murtunut

        valvoimme kyllä.kissa vain tuli ja vei tapin.tappoi nopeasti.sisko löysi ruumiin kauempana.


      • tyyyyyyyyyyyyyyyy

        onko luonnossa elävillä kissoilla muka vartijat!? se ei ollu kenenkään syy!!!


    • adjoöh

      HAISTAKOON PITKÄN PASKAN NE ELÄINTENKIDUTTAJAT.
      ette vittu olis jättäny ulos niitä kissan pentuja idiootit!!!ettekö ees sanonu mitään niille naapureille? olisin tappanu sen kollin!!

      • vaitähh

        vai oisit kollin tappanut? taidat itse lukeutua myös eläinrääkkääjiin, etkö ymmärrä, ettei kissa voi vaistoilleen mitään? tuo oli LUONNOLLISTA käyttäytymistä uros kissalle.

        oli TÄYSIN omistajien vika että jättivät kissanpennut ulos ilman valvontaa (oli se sitten minuutti tai puolisen tuntia - miten vain - pentuja ei olisi saanut jättää HETKEKSIKÄÄN yksin).
        ja tarinasta kyllä paistaa, että pennut oli ennenkin olleet ulkona itekseen.... maailma on täysi vaaroja ja meidän omistajien tulee pitää huolta lemmikkiemme turvallisuudesta. me olemme niistä vastuussa.


    • PäTKiS!

      Toi oli aika karmeeta ja mulla on yks kissa mut se ei onneksi oo kuollu.Mun yks luokkalainen ja sen isä on tappanu kissoja ja se on kauheeta koska mua alko ihan pelottaa mut oikeesti toi sun viesti oli aika karmee ja otan osaa harmi että sille kävi nii.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      147
      3942
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      10
      3438
    3. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      46
      2933
    4. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      12
      2862
    5. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      142
      2513
    6. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      50
      2174
    7. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      16
      1388
    8. "Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko

      "Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For
      Maailman menoa
      99
      1355
    9. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      63
      1304
    10. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      80
      1166
    Aihe