PS ja valkoinen nationalismi

On se kumma ettei PeruS-jäseniä ala huolestuttamaan ulkomaalaisilla sivuilla esitetyt väitteet puolueen roolista ajaa maassamme valkoista nationalismia, siis rotuun perustuvaa identiteettipolitiikkaa.

Haloo Soini! Haloo puoluehallitus! Kuinka kauan annatte teininatsien riehua puoleessa vieden sen kunniakkaan maineen vähäosaistenpuolustajana. Rasistt ULOS ennen kuin on myöhäistä!!!!!
6347
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Millä ulkomaalaisilla sivuilla tällaisia väitteitä on esitetty? Laitahan linkkiä.

Äänestä

PITÄISIKÖ porvarit nyt lopultakin panna hyllituksessa aisoihin, Rkp ulos ja Persussuomalaiset tilalle jos

nykyhallitus ei pysty kuin suunsoittoon ja lausuntoihin, kun HALLITUS EI NYT PYSTY ESTÄMÄÄN SUOMALAISTEN KYYKYTTÄMISTÄ YLIPITKILLÄ VIIKOILLA JA TUO SAMALLA MAAHAN MONIOSAAJIA JOTKA EIVÄT OSAA MITÄÄN.


Mitä pitäisi tehdä (Lenin: Sto djelat?)
- heitetäänkö ulkomaalaiset ulos (Suomella ei ole ollut siirtomaita eikä velvoitteita elättää heikäläisiä) näyttämästä huonoa esimerkkiä kun ne aamusta iltaan valittavat ja marisevat, eivät tee töitä vaan elävät veroilla rakennetulla sosiaaliturvalla kuin romanit

- vai

- otetaanko malli, että suomalaiset paiskivat
65 tuntia viikossa töitä ulkomaalaisten palvelijoina, jotta syntyy riittävästi verotuloja että he saava olla täällä ja elää.

En tietenkään väitä että ulkkareiden elintaso on kova vaan että he tulevat tänne pienellä elintasolla elämään suomalaisten laskuun

ja en ota vakavalla naamalla vastaan ehdotusta, että ulkkareilla ei olisi merkitystä (taatusti on, suomalaisia ei ehditä edes suojella enää, kun aika menee mafiosojen rikoksiin ja mallina loisiminen on huono suomalaisille, jotka ennen tekvivät töitä kuin protestantit)
tai sellaista ehdotusta että meidän on tehtävä kaikkea ihanan hyvää eli että

meidän on sekä laskettava veroja että lyhennettävä työaikaa että otettava lisää pakolaisia ja muita muka todella tarvitsevia.

Nämä kun ovat ristiriitaisia ehdotuksia eivätkä johda kuin naurunpyrskähdyksiin.

NO SUOMALAISET, mennääkö ulkkareiden palvelijoiksi ja orjiksi aamulla kolmelta siivoamaan metroa ja jakamaan lehtiä, jotta ulkkari voi kulkea Stockmannin villapaidassa herättyään kello 10?

http://www.yle.fi/uutiset/ulkomaat/vasen/id93160.html

Uusien sääntöjen mukaan työntekijät voisivat tehdä jopa 60 - 65 tuntia töitä viikossa.

Äänestä

Keitä nämä mainitsemasi "teininatsit" ovat ja millä perusteella nimität heitä niin? Natsillahan tunnetusti tarkoitetaan NSDAP-puolueen jäsentä, joten miten liittyy perussuomalaisiin?

Äänestä
  • 321

    Äänestä

  • Kunnon kommarit käyttää sanaa "fasistit" koska
    he pelkäävät sanaa kansallisSOSIALISMI, neuvostokommunismi oli tyypillistä totalitarismia tuhoamisleireineen kuin natsismikin.

    Samoin DDR oli itäsaksalainen versio natsismista, kansallinen sosialistinen röyhkeä vähemmistöjä sortava 1950-luvun natsilainen liike, joka koulutti erityisesti sinipaitoja eli taistolaisia. Myös Merkel on alunperin Ulbricht-Honecker-Jugendiin kuulunut sinipaita, mikä näkyy hänen neuvostoliitonpalvomisestaan.

    Komut käyttävät usein nimeä "fasismi" joka on totalitaarinen diktatorinen pikkuporvarillinen liike ilman valtiososialismia.

    Äänestä

Aiheesta. Onhan Timppa demareiden ottopoika ja monorasvari parhaasta päästä. Kukapa olisi uskonut?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Takaisin juurille kirjoitti:

On se kumma ettei PeruS-jäseniä ala huolestuttamaan ulkomaalaisilla sivuilla esitetyt väitteet puolueen roolista ajaa maassamme valkoista nationalismia, siis rotuun perustuvaa identiteettipolitiikkaa.

Haloo Soini! Haloo puoluehallitus! Kuinka kauan annatte teininatsien riehua puoleessa vieden sen kunniakkaan maineen vähäosaistenpuolustajana. Rasistt ULOS ennen kuin on myöhäistä!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu