opiskelija+laina?

Onko minun mahdollisuutta opiskelijana saada mistään 1000€ lainaa jossa maksuaikaa olisi muutama vuosi, lyhennys siis kuukausierissä?
3557
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

opintolaina..?

Äänestä
  • Opintolaina kyllä on jo, mutta se tulee kuukausittain erissä tililleni, eikä sekään valittettavasti näin kesälomalla tule ollenkaan. Olisi tarve isommalle summalle kerralla aika pikaisesti...

    Äänestä

Jos sinulla on 90op korkeakouluopintoja takana, saat Visa/Mastercard-kortin 1000e luottorajalla jolla sitten voit nostella tuon 1000e tilillesi. Vähimmäislyhennys tuossa taitaa olla muutaman prosentin luokkaa per kuukausi joten maksuaikaa tulee juurikin parin vuoden verran jos maksimimaksuajan haluaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


asiasta tietämätön kirjoitti:

Onko minun mahdollisuutta opiskelijana saada mistään 1000€ lainaa jossa maksuaikaa olisi muutama vuosi, lyhennys siis kuukausierissä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu