Kepueliitin hyökkäys

Kepun eliitti on Vanhasen johdolla aloittanut puoluekokouksen alla kovan hyökkäyksen Kepun kenttää vastaan. Nyt Kepun alkiolainen kenttä halutaan panna kovalla kädellä aisoihin. Kentän äänitorvena ja luottomiehenä on ollut puoluesihteeri Jarmo Korhonen. Korhosen valinnassa kenttä nimenomaan näpäytti puoluejohtoa, jonka ehdokkaana oli Mikko Alkio. Nyt on vastaiskun paikka.

Korhosta yritetään vimmalla savustaa ulos. Vanhaselta toivotaan nyt näkyvää roolia siihen, että Korhonen saataisiin vapaaehtoisesti eroamaan ja ottamaan niskoilleen syyt vaalirahoitusjupakasta. Tämä juoni saattaa olla Vanhasen itsensä keksimä. Hän siis kehottaa itse itseään vihjaamaan Korhoselle, että tämä eroaisi.

Korhonen tuskin syntipukiksi ryhtyy, kun hän vasta piti tiedotustilaisuuden, missä vakuutteli kaikin tavoin olevansa asiassa ulkopuolinen. Kenttää yritetään nyt kaikin tavoin juntata Korhosta vastaan. Voi olla, että Korhosesta levitellään vielä lähipäivinä puolueväen keskuuteen erilaisia juoruja tämän pään menoksi. Kepueliitin pitää saada alamaisensa nyt kuriin ja herran nuhteeseen. Korhonen kuuntelee liikaa Kepun kannattajien mielipiteitä ja sellainen ei Vanhaselle sovi. Vanhasen linjahan on pikemminkin näyttää keskisormea kaikenlaisille Kemijärvi-liikkeille.

4

343

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Reiska seiska

      Potkut!Mies on kiero,kuin korkkiruuvi.

    • On niin

      asiantuntija, joka ampuu ohi.

    • joko tai

      Korhonen lähtee joko vapaaehtoisesti (luopumalla) tai pakolla (erotettuna). Kepussa tuo tiedetään ja homma kyllä hoidetaan. Nyt vain etsitään tapaa jolla homma näyttää mahdollisimman siistiltä. Puoluekokous tulee enemmän kuin hyvään saumaan jotta homma voidaan hoitaa tyylikkäästi.

    • Mistä moiset tiedot?

      Keskustan puoluekokous on maailman kansanvaltaisin.

      Siellä on mahdollisuus päästää kaikki höyryt ulos.

      Tuommoinen "hyökkäys" ei kertakaikkiaan onnistuisi.

      Eikä sitä kukaan yritäkään - viisastuttu on jo aikoja sitten.

      Keskustan kenttä valitsee puoluesihteerinsä täysin vapaasti.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      41
      1897
    2. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      710
      1280
    3. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      99
      1031
    4. Mitä nyt haluaisit kysyä kaivatultasi?

      Tässä hetkessä tai menneestä?
      Ikävä
      102
      908
    5. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      88
      894
    6. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      66
      751
    7. Taidan olla pelkuri

      Kun en uskalla edes kysyä sulta 😳
      Ikävä
      33
      632
    8. Olinko yhden viestin arvoinen?

      Sen verran olit valmis panostamaan ja selvittämään umpisolmuja. Kukkuluuruu vaan sinullekin mies.
      Ikävä
      68
      518
    9. Kuka om uusi kylän mies?

      Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku
      Suomussalmi
      13
      508
    10. oot mun silmissä

      Vain äärettömän nolo. Anna olla jo 😂
      Ikävä
      78
      501
    Aihe