MUKAAN TEKEMÄÄN ELOKUVAA !
Dionysos Films Oy kuvaa pääkaupunkiseudulla toukokuussa ja elokuussa 2008 Johanna Vuoksenmaan uutta elokuvaa ”Toinen jalka haudasta”, joka saapuu elokuvateattereihin keväällä 2009. Toinen jalka haudasta on vauhdikas komedia, jota katsoessa virtaavat niin ilon kuin surunkin kyyneleet.
Kaipaamme kuvauksiin kaikenlaisia ihmisiä avustajiksi - kertoohan tarina elävästä elämästä! Avustaja on henkilö, joka esiintyy kuvan taustalla pienessä roolissa eikä hänellä ole repliikkejä. Avustajien merkitys kohtauksissa on kuitenkin erittäin tärkeä: he luovat todellisuuden tuntua.
Rahallista palkkiota emme valitettavasti yksittäisille avustajille maksa, mutta ikimuistoisen kokemuksen lisäksi luvassa on kahvitus ja vapaalippu elokuviin. Elokuvan kuvaukset tuovat tietenkin myös vaihtelua arkeen! Mikäli isompi porukka löytyy menoon mukaan, voidaan ryhmäpalkkiosta neuvotella.
Kuvaukset tapahtuvat pääasiallisesti päiväaikaan. Aikaa päivästä riippuen menee noin 3-8h.
AVUSTAJIA TARVITAAN ELOKUUSSA AINAKIN SEURAAVINA PÄIVINÄ
maanantai 11.8.2008 / VANTAA
tiistai 12.8.2008 / VANTAA
maanantai 18.8.2008 - keskiviikko 20.8.2008 (mukana voi olla 1-3 päivää) / ROIHUVUORI
tiistai 26.8.2008 / PORVOO
keskiviikko 27.8.2008 / PAIKKA AVOIN
Ilmoittaudu mukaan sähköpostitse alla olevaan osoitteeseen. Liitä mukaan nimi, ikä, puhelinnumero sekä valokuva, mikäli mahdollista.
Mikäli kysyttävää ilmenee, voi lisätietoja pyytää apulaisohjaaja Hanna Saloselta samasta sähköpostiosoitteesta tai puhelimitse 040-5206228.
ILMOTTAUDU OSOITTEESEEN:
[email protected]
TOINEN JALKA HAUDASTA
haetaan elokuva-avustajia
Popular DSP
0
1020
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2372678- 1011134
Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion
Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu1221088Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta1531002Oikea kaste on syntisten kaste
Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka58995Upotuskaste on raamatullisin kaste
Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.717907- 63841
- 41797
Perussuomalaisten kansanedustajalta erittäin raju puheenvuoro eduskunnassa massamaahanmuuttoa vastaa
https://www.is.fi/politiikka/art-2000012019924.html Hyvä, että perussuomalaiset tuo Suomen kansalle tätä vihervasemmisto237790- 120753