Hain tänään itselleni kaksi uutta konnaa huonoista oloista. Vanhassa kodissa konnille oli varattu vain noin 80-100 litran akva jossa pieni lämmittely/kuivattelu taso. Ilmeisesti tilanpuutteen seurauksena uros oli purrut naarasta kovaa niskaan josta nyt puuttuu kahden palasokerin kokoinen pala. Tämä puremakohta on aivan valkoinen mutta mätää sieltä ei ainakaan vielä tule. Onkos kellään kokemusta tällaisen haavan hoidosta punakorvalla? Laitoin aikaisemmin päivällä viestiä aläinlääkärillemme kuvien kera ja odottelen sieltä nyt vastausta. Haava on myös aika syvä noin puolisen senttiä syvimmästä kohdasta. Kiitos kaikille vastauksista jo etukäteen. Lisätietoa konnista on viestissäni otetaan punakorvauros.
Konnalla suuri purema niskassa, mitä tehdä?
Emma
2
412
Vastaukset
- fish KING
.. toivottavasti olet jo kääntynyt eläin lääkärin puoleen ! ! !
- Emma
Juu, kävimme lääkärillä ja haava on jo melkein parantunut!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522135
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3351343Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.941285- 1571188
- 681011
- 35948
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31899Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59868Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta26832Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46809