Tuntuu kuin kukaan ei voisi rakastaa ujoa, pitäisi olla kovin ekstrovertti ja menevä tullakseen edes huomatuksi, mutta minkäs teet. Pahaltahan tämä tuntuu jo vähitellen, kaikkeen tottuu muttei yksinäisyyteen.
kukaan ei rakasta ujoa
kylmä ja kolkko kesä
144503
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Miten niin yksinäisyyteen ei totu?
pullollaan ujoja tyttöjä ja poikia. Pikkasen täytyy rohkeutta löytyä lähestyä jotakuta miellyttävää.
Niin eli tarkotat, että nimenomaan sen UJON pitää tehdä alote,. koska kukaan muu ei sitä tee. Nyt just vahvistit alottajan kirjotuksen..
omaavat ovat mielestäni ihmisistä parhaimpia ja perustelen näin, että inhimillisyys on tutumpi käsite kuin minä,minä tyypillä.
Voisin sanoa, että kyllä yksinäisyyteen tottuu. Välillä on tylsää, mutta kyllä siihen tottuu. Mulla osana elämää ollut ehkä noin neljä vuotta. Tästä se suttaantuu, kunhan vaan pitää mielen virkeänä touhuumalla.
mut ei sit millään 'vietit vedättää'-tunteeseen
Samaa mieltä.Ujot ovat ihmisistä usein parhaita. Ujoilla on usein valtavan hyvät sosiaaliset taidot, niin hassulta kuin se äkkiseltään voi kuulostaakaan. He tulevat toimeen kaikenlaisten ihmisten kanssa, koska ovat oikeasti empaatttisia ja ymmärtävät ihmisiä, eivätkä tuomitse oikopäätä ketään. He ovat ystävinä mitä parhaimpia.
Mä oon aivan törkeen ujo ja mua rakastaa kaikki! =)
kerro salaisuutes !
Olen söpö ja nappisilmäinen =)
.. ja pidetty. kaippa itse sitten rumana linnoittaudun tänne ja kuolen nälkään tai vastaavaan. eipä rumista kerran pidetä.
kokeilkaa tutustua kirjoittelun kautta.
Itsekin tapasin tyttöystäväni netissä yhdellä foorumilla. Ollaan molemmat todella ujoja kasvokkain, mutta ihan sosiaalisia netissä keskustellessa kuitenkin.
voi kuule veikkonen. kuullostaapa hyvinkin tutulta. minä taidan jäädä vanhaksi piiaksi, oijjoi. Onneksi äiti ja isi rakastaa ja pesee mun pyykit ja sillee