Hiekkapaperikin täyttää tänään

vuosia, tasan 74 vuotta.
Eli aivan eläkeiässä jo on.
Kyhymy-oskan Vattulasta keksintöjä?
No ei nyt sentään, vaan
Isaac Fischerin.
2255
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

teki sileetä jäläkiä.

Äänestä

seuraavan niin tiedäkö missä ammatissa U.K. Kekkonen toimi ennen ministerin aikoja. Ei saa katsoa vastausta Wikistä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kielonpäivänä kirjoitti:

vuosia, tasan 74 vuotta.
Eli aivan eläkeiässä jo on.
Kyhymy-oskan Vattulasta keksintöjä?
No ei nyt sentään, vaan
Isaac Fischerin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu