Halpatuonti

Huono laatu?

Mistäs löytyysi niitä huonolaatusia halpatuontikärriä. minä kun en niin kummosta tartte niin kävis sellaanenkin mukavasti. pari tonnia pyöriästi kantavuutta. Lavaa tuollaaset 2 x 4 taikka 5 metriä.

4

1530

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tietäää

      Esim Jullikka merkkinen on sopiva. Akseleissa kumiväännöt, ei iskareita, ei runkoa, laidat ja pohjalevy kantavana rakenteena. Takavalot eivät pidätä roiskevettä ja ovat alhaalla kourussa jne.

      • Suomalaiseksi luullut

        Minä olen luullut että Jullikka on suomalainen kärry.
        Onko Jullikan mallistossa 200 x 400 kärryä kokomassalla 2500 - 3000 kg? Eikö tuo aloittaja hakenut halpaa tuontikärryä, jossa kantavuutta on 2000 kg?


      • haki kärryä,
        Suomalaiseksi luullut kirjoitti:

        Minä olen luullut että Jullikka on suomalainen kärry.
        Onko Jullikan mallistossa 200 x 400 kärryä kokomassalla 2500 - 3000 kg? Eikö tuo aloittaja hakenut halpaa tuontikärryä, jossa kantavuutta on 2000 kg?

        jota ei ole olemassakaan joten se siitä.


      • Huono laatu?
        haki kärryä, kirjoitti:

        jota ei ole olemassakaan joten se siitä.

        No minä sen alootuksen väsäsin, ja oon sitä mieltä että jossain niitä huonolaatusia halpatuontikärriä pitää olla kun moni mainostaa ettei heidän hinnat peustu halpatuontiin eikäs huonoon laatuun.
        Kait jonkun sitten perustuu, eiköös vaan? Muutenhan tommoonen väittänä on järjetön.
        Kyllä näis uusi lavettikärryis pitäis helposti löytyä nuot muut vaatimukset. Että lavaa 2 x 4 tai 2 x 5 ja kantavuutta pari tonnia.
        Mutta kun mä tarvihin tuollaasen kärryn mahrollisimman halvalla pikkaasen erikoiseen tarkotukseen niin ei olisi niin sillä laadulla väliä.
        Eikö nuosta itäblokin vehkehistä löytyysi vähä huonolaatusempi halpatuontikärry? Vai pelgialaisista hollantilaisista? Nämä saksalaiset ja saksalaistsekkiläiset Bokmannit, Akadokset ja Humpaurit menöö yli budjetin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      24
      5172
    2. Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r
      Oulainen
      3
      4617
    3. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      103
      1402
    4. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      136
      1360
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1220
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1104
    7. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      21
      1024
    8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      168
      885
    9. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      61
      843
    10. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      37
      799
    Aihe