Ruostetta vedessä

Kuka tietää konstin miten kesämökin kaivoveden saisi puhtaaksi kun siinä on ruostetta. On tyhjennetty kaivo monta kertaa mutta aina vesi on ruosteista.Onko konsteja?
3464
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Virtsaa sinne kaivoon ja johan maistuu vesi hyvälle!! Voi tarjota jopa naapuri mökkiläisille!

Äänestä
  • äly älä jätä!!!

    Äänestä

Ainut ratkaisu on hankkia suodatin. Se sopii myös kaivoille. Ainut huonopuoli on, että se maksaa. Ruostevesi on epäterveellistä. Hankkikaa iso kallona ja kuljetatte kotoa puhtaan juomaveden mökille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


miten pois kirjoitti:

Kuka tietää konstin miten kesämökin kaivoveden saisi puhtaaksi kun siinä on ruostetta. On tyhjennetty kaivo monta kertaa mutta aina vesi on ruosteista.Onko konsteja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu