Navigon 8110

Näyttääkö ko. malli navigoinnin yhteydessä ajonopeuden? Ainakaan tuotekuvissa en ole nähnyt ajonopeuden näyttöä mutta onko kytkettävissä jostain päälle?
3599
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ainakin MobileNavigator 6 versiossa voi asetuksista kytkeä päälle navigointinäyttöön nopeuden ja kokeuden näytön. Olettaisin, että sama ominaisuus löytyy myös siitä uudemmasta 7 versiosta, joka on 8110 laitteessa. Tuosta uudemmasta versioista ei vain vielä löydy manuaalia netistä joten asia on vaikea tarkistaa.

Äänestä
  • Onnistuin lataamaan osoitteesta ftp://ftp1.navigon.com/download/manuals/navigon8110/Suomi_manual.pdf suomenkielisen manuaalin. Toista kertaa se ei onnistunut

    Äänestä

Kyllä nopeus ja korkeuskin näkyvät

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nopeusnäyttö? kirjoitti:

Näyttääkö ko. malli navigoinnin yhteydessä ajonopeuden? Ainakaan tuotekuvissa en ole nähnyt ajonopeuden näyttöä mutta onko kytkettävissä jostain päälle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu