Sängylle päiväpeitto Bangokista

Vähän aikaa, mistä löytyy

Tulemme olemaan 2 viikon matkallamme vain kaksi päivää Bangkokissa, ja lähinnä toisena päivänä jää aikaa ostoksiin. Tärkein, mitä haluaisin löytää, on päiväpeitto parisänkyyn. Osaisiko joku sanoa, mikä mahtaisi olla paras paikka sellaista etsiä? Ihanko nämä samat BMK (vai oliko se MBK...) , BIG C ja muut ostarit, mitä täällä ja esitteissä mainitaan vai olisko joku erityinen liike tai alue, missä olis tän tyyppistä...?

5

1534

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • varmaan löytyy

      päiväpeitto kahdessa päivässä.

    • kaikki tekstiilit

      Tai Platinum Fashion Mall vähän siistimpi paikka, ilmastoitu. Molemmat Amari Watergate hotellin ympäristössä.

      • kannattaa varmaan mennä

        suoraan World Trade Centeriin. Saa samalla reissulla kuunon ruokaa. Ei ole tungosta ja ilmastointi pelaa. Amarin nurkalta kävelee n. 5 - 10 minsaa.


    • yrjokaarle

      siellä ne kaupustelijat myy aitoa silkkiä päiväpeitteiksi.

      • on ovela

        ja tietää miten välttää pastanpitäjän vihat.

        Ihanaa silkkiä voi todellakin vuokrata päiväpeitteeksi jopa Bangkokin kaduilta.
        Hinta tunnilta vain 200- 300 bahtia.

        sanailee 28 x ....


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      132
      14342
    2. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      30
      5952
    3. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      154
      5535
    4. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      303
      4369
    5. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      39
      4127
    6. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      107
      3681
    7. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      6
      3602
    8. Vanhat miehet eivät muista

      Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan
      Maailman menoa
      24
      3564
    9. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      63
      2655
    10. Huomenta naiselle

      Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.
      Ikävä
      93
      1448
    Aihe